Всесвітній день кроншнепа

Всесвітній день кроншнепа

Всесвітній день кроншнепа (World Curlew Day) – це щорічна подія, яка відзначається 21 квітня і спрямована на підвищення обізнаності про важливість збереження кроншнепа (або кульон тонкодзьобий), родини довгоногих і довгодзьобих птахів, які перебувають під критичною загрозою зникнення. Це чарівний та унікальний птах, що потребує захисту від вимирання.

Ця подія про підкреслення життєво важливої ролі, цих птахів в екосистемах, а також про загрози, з якими вони стикаються через втрату середовища існування, знищення локацій їх гніздування та міграційних зупинок, зміну клімату, полювання та іншу діяльність людини.

Споріднені події:
✔️ Міжнародний день птахів (День орнітолога)
✔️ Всесвітній день мігруючих птахів
✔️ Всесвітній день журавля

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Цікаві факти про кроншнепа

  • Занесені до Червоної книги України, як вид на межі зникнення.
  • Ці птахи були дуже поширені у 19 сторіччі, а у 20 – зазнали суттєвих втрат, у сучасному світі їх лишилося за оцінками від 50-300 особин.
  • У світі існує вісім різних видів крошнепів.
  • Кроншнепи мають довгі вигнуті дзьоби, якими вони досліджують мул і ґрунт, щоб знайти комах, ракоподібних та інших дрібних істот, які можна поїсти.
  • Птахи відомі своїми характерними криками, які часто описують як нав’язливі та моторошні. Вони використовують свої сигнали, щоб спілкуватися один з одним і встановити свою територію.
  • Це перелітні птахи, і під час щорічних міграцій вони можуть долати великі відстані.
  • Відомі своїми унікальними демонстраціями залицяння, які часто включають повітряну акробатику, помахи крилами та різні вокалізації.
  • Популяція скорочується, головним чином, через втрату середовища існування, полювання та зміну клімату. У деяких районах тривають природоохоронні заходи, спрямовані на захист і відновлення середовищ існування кроншнепів.
  • У літературі та фольклорі протягом з давнини згадувались ці птахи. В одних культурах вони вважаються символом удачі, а в інших вважаються провісниками поганих знаків або смерті.

У Всесвітній день кроншнепа природоохоронні організації та орнітологи організовують такі заходи, як спостереження за птахами, семінари, виставки та інші просвітницькі заходи, щоб підвищити обізнаність про збереження цього виду птахів. Цей день також є нагодою поділитися дослідженнями та знаннями і сприяти збереженню їхніх середовищ існування та популяції.

Читайте нашу статтю: Цікаві факти про бобрів

Цікаві факти про бобрів
Позначки:
Copy link