Міжнародний день блюзу

Міжнародний день блюзу

Міжнародний день блюзової музики (International Blues Music Day), що відзначається в першу суботу серпня, – це день, присвячений багатому і яскравому жанру блюзової музики, це свято ритму й душі. Цей день – не лише можливість насолодитися проникливими мелодіями блюзу, а й можливість розповісти людям про історію цього жанру та його значний культурний вплив.

Міжнародний день блюзу був започаткований у 2013 році з метою вшанування блюзу – жанру, який глибоко вплинув на світ музики. День присвячений ознайомленню людей з історією блюзу та вшануванню його музики. Це день, щоб вшанувати минуле, відсвяткувати сьогодення і, найголовніше, забезпечити майбутнє цього унікального американського виду мистецтва, відомого як блюз.1

У 2024 році Міжнародний день блюзу припадає на 3 серпня.
Схожі події:
🎷 Міжнародний день джазу
🎷 День саксофона

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Блюз має багату історію і суттєво вплинув на багато інших музичних жанрів. Блюз виник на глибокому півдні США приблизно в 1860-х роках серед афроамериканців на основі африканських музичних традицій, афроамериканських трудових пісень та спірічуелс. Блюз увібрав у себе спірічуелс, робочі пісні, польові вигуки, крики, співи та римовані прості оповідні балади.

Блюзова форма, повсюдно поширена в джазі, ритм-енд-блюзі та рок-н-ролі, характеризується специфічними акордовими прогресіями, серед яких найпоширенішою є дванадцятитактова блюзова акордова прогресія. Важливою частиною звучання є також блюзові (так звані сині) ноти, які для виразності співаються або граються сплющеними або поступово нахиленими по відношенню до висоти мажорного звукоряду.

Як відсвяткувати Міжнародний день блюзової музики

  • Відвідати концерт або фестиваль. У багатьох містах проходять концерти або фестивалі за участю місцевих та міжнародних блюзових виконавців. Це чудовий спосіб підтримати місцевих музикантів і насолодитися живою музикою.
  • Послухайте блюзову музику. Проведіть день, слухаючи улюблених блюзових виконавців або відкриваючи для себе нових. Ви можете створити плейлист з улюблених блюзових пісень або дослідити різні піджанри блюзової музики.
  • Приділіть трохи часу, щоб дізнатися про історію блюзової музики та її вплив на інші жанри. Ви можете почитати книги, подивитися документальні фільми або відвідати музичні музеї.
  • Якщо ви музикант, відсвяткуйте, зігравши блюз. Ви можете вивчити нову пісню або написати власну блюзову мелодію.
  • Підтримайте блюзових музикантів. Купуйте музику ваших улюблених блюзових виконавців або зробіть пожертвування організаціям, які підтримують блюзових музикантів.

Коли будемо відзначати Міжнародний день блюзу?

РікДатаДень
20243 серпняСубота
20252 серпняСубота
20261 серпняСубота
20277 серпняСубота
20285 серпняСубота

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

  1. http://internationalbluesmusicday.weebly.com/about.html []
Позначки:
Copy link