Міжнародний день блюзу

Міжнародний день блюзу

Міжнародний день блюзової музики (International Blues Music Day), що відзначається в першу суботу серпня, – це день, присвячений багатому і яскравому жанру блюзової музики, це свято ритму й душі. Цей день – не лише можливість насолодитися проникливими мелодіями блюзу, а й можливість розповісти людям про історію цього жанру та його значний культурний вплив.

Міжнародний день блюзу був започаткований у 2013 році з метою вшанування блюзу – жанру, який глибоко вплинув на світ музики. День присвячений ознайомленню людей з історією блюзу та вшануванню його музики. Це день, щоб вшанувати минуле, відсвяткувати сьогодення і, найголовніше, забезпечити майбутнє цього унікального американського виду мистецтва, відомого як блюз.

Блюз має багату історію і суттєво вплинув на багато інших музичних жанрів. Блюз виник на глибокому півдні США приблизно в 1860-х роках серед афроамериканців на основі африканських музичних традицій, афроамериканських трудових пісень та спірічуелс. Блюз увібрав у себе спірічуелс, робочі пісні, польові вигуки, крики, співи та римовані прості оповідні балади.

Блюзова форма, повсюдно поширена в джазі, ритм-енд-блюзі та рок-н-ролі, характеризується специфічними акордовими прогресіями, серед яких найпоширенішою є дванадцятитактова блюзова акордова прогресія. Важливою частиною звучання є також блюзові (так звані сині) ноти, які для виразності співаються або граються сплющеними або поступово нахиленими по відношенню до висоти мажорного звукоряду.

Як відсвяткувати Міжнародний день блюзової музики

  • Відвідати концерт або фестиваль. У багатьох містах проходять концерти або фестивалі за участю місцевих та міжнародних блюзових виконавців. Це чудовий спосіб підтримати місцевих музикантів і насолодитися живою музикою.
  • Послухайте блюзову музику. Проведіть день, слухаючи улюблених блюзових виконавців або відкриваючи для себе нових. Ви можете створити плейлист з улюблених блюзових пісень або дослідити різні піджанри блюзової музики.
  • Приділіть трохи часу, щоб дізнатися про історію блюзової музики та її вплив на інші жанри. Ви можете почитати книги, подивитися документальні фільми або відвідати музичні музеї.
  • Якщо ви музикант, відсвяткуйте, зігравши блюз. Ви можете вивчити нову пісню або написати власну блюзову мелодію.
  • Підтримайте блюзових музикантів. Купуйте музику ваших улюблених блюзових виконавців або зробіть пожертвування організаціям, які підтримують блюзових музикантів.

У 2023 році Міжнародний день блюзу припадає на 5 серпня.
Схожі події:
🎷 Міжнародний день джазу
🎷 День саксофона

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Позначки:
Share via
Copy link