Успіння праведної Анни, матері Богородиці

Успіння праведної Анни, матері Богородиці

Успіння праведної Анни, матері Богородиці відзначають 25 липня (7 серпня).

Успіння праведної Анни, матері Діви Марії, вшановує пам’ять про мирну смерть і небесний перехід святої Анни. Це свято, що відзначається в різні дати в різних християнських традиціях, вшановує її важливу роль у святому родоводі як бабусі Ісуса Христа.

Схожі події: Успіння Пресвятої Богородиці та Успіння Пресвятої Богородиці (у західних християн)

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Свята Анна, постать, шанована в християнській традиції, але не згадана в Біблії, походить переважно з апокрифічних джерел, таких як Протоєвангеліє Якова. Згідно з цими текстами, Анна була одружена зі святим Іоакимом, і вони жили в Назареті. Незважаючи на свою побожність і молитви, вони залишилися бездітними до глибокої старості, що в їхній громаді вважалося Божою немилістю. Однак їхня наполеглива віра була винагороджена, коли Анні з’явився ангел, який пророкував народження доньки, що благословить усі покоління – Діви Марії.

У ранньому віці Марію принесли до храму, виконавши обітницю батьків присвятити її Богові. Розповідь про життя Анни втілює теми терпіння, віри та божественної благодаті, кульмінацією якої є її мирний відхід у віці 79 років, незадовго до Благовіщення Марії.

Традиції у цей день

Святкування дня пам’яті включає в себе літургійні служби, де молитви зосереджуються на вірі Анни та її ролі в божественному плані спасіння. Це день роздумів про батьківський обов’язок, святість життя від зачаття та духовну відповідальність за виховання дітей.

У народній культурі Анна вважається покровителькою матерів, шахтарів, і вважається, що вона заступається за жінок, які борються з безпліддям.

  • Її свято є нагодою для віруючих просити у неї благословення, особливо для сім’ї та материнства.
  • Жінки у цей день моляться про зачаття дитини.
  • Праведна Анна вважається покровителькою всіх жінок та заступницею у сімейному житті.
  • Подружні пари у своїх молитвах звертаються до святої Анни про збереження їхнього шлюбу до самої старості, як в Анни та Іоакима.

Що означає Успіння Святої Анни?

Успіння – це кончина або смерть відповідно до церковнословʼянської мови.

Коли будемо відзначати Успіння праведної Анни?

РікДатаДень
202425 серпняНеділя
202525 серпняПонеділок
202625 серпняВівторок
202725 серпняСереда
202825 серпняП’ятниця

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

Позначки:
Copy link