Католицьке Преображення Господнє

Преображення Господнє за західним обрядом

6 серпня католицька церква святкує одне з 12 головних церковних свят, які показують основні етапи земного життя Сина Божого, – Преображення Господнє.

Схожі події: Різдво Івана Предтечі, Хрестителя Господнього та Свято перенесення Нерукотворного образу Господа Ісуса Христа (Третій Спас)

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Незадовго до кінця свого земного служіння Ісус Христос розповів трьом найближчим апостолам – Петру, Іоанну та Якову, що повинен пройти шлях голгофського страждання за людей, прийняти мученицьку смерть та воскреснути.

В знак підтвердження своїх слів Ісус пішов разом з учнями на високу гору Фагор. Під час молитви він показав апостолам поєднання божественного та людського начала: обличчя його засяяло як сонце, а вбрання стало білим і блискучим як сніг. В той момент з’явились Мойсей та Ілля, які були уособленням Закону та пророків Старого Завіту, а з неба пролунав Божий голос, який засвідчив, що Ісус його улюблений син.

Преображенням на високій горі Спаситель прагнув зміцнити віру своїх учнів в нього, як у Єдиного Божого Сина, яка б не похитнулась під час його тернистого шляху до самого воскресіння.

Позначки:
Copy link