Глобальний тиждень медіа- та інформаційної грамотності

Глобальний тиждень медіа- та інформаційної грамотності (Global Media and Information Literacy Week) – це щорічна подія, яка має на меті мобілізувати зацікавлені сторони в усьому світі для підвищення обізнаності та відзначення прогресу, досягнутого на шляху до медіа- та інформаційної грамотності для всіх. Ця подія проводиться протягом 24-31 жовтня. Тиждень підкреслює важливість медіаграмотності у сучасну цифрову епоху, наголошуючи на необхідності медіа- та інформаційної грамотності як ключової навички для громадян 21-го століття.

Важливість медіа- та інформаційної грамотності

У нинішню епоху, коли чутки швидко поширюються, а факти можуть бути перекручені, розрізняти правду і брехню стає дедалі складніше. Така невизначеність загрожує основам суспільства і демократії, призводячи до поширення дезінформації, такої як фейкові ліки, теорії змови проти вакцин, поширення расизму і мови ненависті. Як зазначає Генеральний директор ЮНЕСКО Одрі Азуле: “У цьому потоці інформації ми потребуємо більше орієнтирів і більш раціонального мислення”.

Ми знаємо про наслідки пропаганди та інформаційну війну на практиці і є очевидцями цих процесів. Важливо, свідомо споживати інформацію:

  • запобігати потраплянню в інформаційну бульбашку, якій сприяють соцмережі з їх алгоритмами
  • перевіряти факти, співставляти інформацію
  • аналізувати, мати власну думку та позицію
  • не піддаватись навіюванню
  • бачити причинно-наслідкові звʼязки
  • сумніватись, задавати питання, шукати відповіді.

Тема 2023 року Глобального тижня медіа- та інформаційної грамотності

Тема Глобального тижня медіа- та інформаційної грамотності 2023 року – “Медіа- та інформаційна грамотність у цифровому просторі: Колективний глобальний порядок денний”. Цьогорічний фокус на цифрових просторах дає можливість зміцнити багатосторонню співпрацю з цифровими платформами та іншими зацікавленими сторонами. Мета – інтегрувати медіа- та інформаційну грамотність у політику, діяльність та продукти, закликаючи світову спільноту розробляти нові ініціативи та посилювати вже існуючі для просування медіа- та інформаційної грамотності у цифровому просторі.1

Як взяти участь

ЮНЕСКО заохочує людей та організації відзначати Глобальний тиждень медіа- та інформаційної грамотності різними способами. Від проведення заходів до участі в дискусіях і семінарах – існує безліч способів долучитися до цього процесу і пропагувати важливість медіа- та інформаційної грамотності.

Глобальний тиждень медіа- та інформаційної грамотності нагадує про значення медіа- та інформаційної грамотності у сучасному світі. Сприяючи глобальному діалогу та заохочуючи спільні зусилля, цей захід має на меті озброїти людей навичками та знаннями, необхідними для відповідальної та ефективної навігації в цифровому та інформаційному просторі.

Читайте нашу статтю: Інформаційна дієта

Інформаційна дієта

Схожі події
✔️ Міжнародний день загального доступу до інформації
✔️ День позитивних медіа
✔️ День свободи інформації
✔️ Міжнародний день боротьби з мовою ненависті

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

  1. https://www.unesco.org/en/weeks/media-information-literacy []
Позначки:
Copy link