Міжнародний день боротьби з мовою ненависті

Міжнародний день боротьби з мовою ненависті

Щорічно 18 червня відзначається Міжнародний день боротьби з мовою ненависті (International Day for Countering Hate Speech). Ця подія про згублий вплив пропаганди, розпалювання ворожнечі, мета цього дня підвищити обізнаність про негативний вплив мови ненависті та спонукати людей до дій проти неї. Для України значення цієї події особливо актуальне, але організація, що створила цю подію часто лише “стурбована”.

У 2019 році Генеральна Асамблея ООН оголосила 18 червня щороку Міжнародним днем протидії мові ненависті, висвітлюючи занепокоєння щодо «експоненціального поширення та поширення мови ненависті» у всьому світі. Щоб відзначити цей день, уряди разом із міжнародними організаціями заохочують людей проводити заходи, які просувають стратегії, спрямовані на виявлення, вирішення та протидію висловлюванням, що розпалюють ворожнечу.

Схожі події:
✔️ День «Нуль дискримінації»
✔️ Міжнародний день багатосторонності і дипломатії заради миру

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

У відповідь на зростання тенденцій ксенофобії, расизму, нетерпимості, насильницького женоненависті, антисемітизму та антимусульманської ненависті в усьому світі саме 18 червня 2019 року Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш оприлюднив Стратегію та План дій ООН щодо мови ненависті. План визначає мову ненависті як будь-яке повідомлення в усній або письмовій формі, яке нападає або використовує дискримінаційну мову щодо особи чи групи на основі їх етнічної приналежності. , національність, релігія чи інший фактор ідентичності. Однак у міжнародному праві прав людини досі немає загальноприйнятого визначення свободи переконань і їх вираження.

Зараз мова ворожнечі стала одним із найпоширеніших способів поширення розкольницької риторики та ідеологій у глобальному масштабі. Якщо не зупинити мову ненависті, вона може призвести до конфліктів і напруженості, широкомасштабних порушень прав людини та зашкодити миру та розвитку. Українці знають, що це не теоретично.

Коли будемо відзначати Міжнародний день боротьби з мовою ненависті?

РікДатаДень
202418 червняВівторок
202518 червняСереда
202618 червняЧетвер
202718 червняП’ятниця
202818 червняНеділя
Позначки:
Copy link