День пам'яті святого мученика Андрія Стратилата

День пам’яті святого мученика Андрія Стратилата

Щороку 19 серпня відзначається День пам’яті святого мученика Андрія Стратилата –  ранньохристиянського святого, Андрій Стратилат – римський воїн, мученик.

Андрій був римським воєначальником при імператорі Максиміані. Під час сирійської війни він обіймав престижну посаду “стратилата”, тобто головнокомандувача. Андрій, віруючий у Христа, але ще не охрещений, очолив невеликий загін воїнів-язичників проти набагато більшої перської армії. Перед битвою він переконав своїх воїнів, що язичницькі боги були фальшивими, і познайомив їх з істинним Богом. З новознайденою вірою невеликий загін Андрія дивовижним чином переміг велику перську армію.

Коли Андрій повернувся з перемогою, його слава викликала заздрість серед інших, які донесли правителю Антіохії, що Андрій навернув його воїнів до християнства. Коли Андрія викликали до суду, він відкрито сповідував свою віру в Христа, за що був підданий тортурам. Воїнів, які стояли поруч з ним, розіп’яли, але жоден з них не зрікся своєї віри. Занепокоєний реакцією армії, імператор відпустив Андрія та його дружину, але таємно наказав їх стратити під надуманим приводом.

Після звільнення Андрій та його воїни вирушили до Тарсу, де охрестилися, а потім були вбиті в неподалік вірменського міста Мелітина ідолопоклонники зарубали вояків мечами. Перед смертю Андрій помолився за тих, хто їх пам’ятатиме, і попросив цілюще джерело, де пролилася їхня кров. Коли вони молилися, їх стратили, а на тому місці з’явилося чудодійне джерело.

Єпископи Петро і Нон, які охрестили воїнів, поховали тіла мучеників. Священнослужитель, якого довго мучив злий дух, миттєво зцілився, напившись з джерела. Звістка про це чудо поширилася, і жителі села почали відвідувати джерело, знаходячи божественну допомогу за заступництвом святого Андрія та його 2593 мучеників, які загинули близько 302 року.

Схожі події: День пам’яті святих мучеників Аполлонія, Аріана та Феотиха та День пам’яті священномученика Климента Римського

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Коли будемо відзначати День пам’яті святого мученика Андрія Стратилата?

РікДатаДень
202419 серпняПонеділок
202519 серпняВівторок
202619 серпняСереда
202719 серпняЧетвер
202819 серпняСубота

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

Позначки:
Copy link