День перерви на мистецтво

День перерви на мистецтво

Щорічно в першу п’ятницю вересня відбувається День творчої перерви або День перерви на мистецтво (Art Break Day).

Здорове, енергійне та добре збалансоване суспільство – це суспільство, у якому кожен может регулярно займатися мистецтвом. Цей день було створено, щоб зробити мистецтво доступним для ширшої аудиторії та об’єднати спільноти через мистецтво. День арт-перерви — це про кожного.

У 2023 році День перерви на мистецтво припадає на 1 вересня.

Схожа подія:
🎨 Всесвітній день мистецтва
🎨 Міжнародний день художника
🩰 Міжнародний день танцю

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Творці свята пропагують ідею того, що кожен є митцем і може створювати мистецтво, роблячи його доступним для всіх. Кожний не тільки має можливість бути художником і творити мистецтво в День Арт-перерви, він стає частиною соціальної скульптури, якою є цей день. Кожен мистецький простір — це чисте полотно, яке очікує людської взаємодії. Коли кожен учасник вирішує сісти, взаємодіяти з простором та один з одним, він діє як мазок пензля на полотні, змінюючи композицію арт-простору, публічного простору та додаючи до композиції соціальної скульптури. Оскільки мистецькі твори створюються та учасники встановлюють їх там, де вони вибирають, публічний простір і навколишнє середовище стають свідками змін. Ця участь у художній творчості та спостереження за нею створює суспільство, яке отримує користь від культури, інтегрованої в мистецтво.

Хочете взяти участь?

Організуйте день мистецьких перерв у своїй громад. Ви можете провести його у своїй вітальні, школі, кафе, у парку, попросіть свого боса дозволити своїм співробітникам зробити мистецьку перерву. Просто зробіть це публічним, зробіть це безкоштовним і творіть мистецтво!

Все що вам потрибно для цього, це декілька аркушів паперу, олівці та можливо акварельні фарби із пензлями (будь-що, чим ви зможете малювати, взагалі-то). Намалюйте те, що вам хочетсья, так як вам хочеться. Отримайте задоволення від процесу на поширте ваші результати в соцмережах із хештегом #ArtBreakDay.

Як ще можна провести цей день?

День перерви на мистецтво – це день, коли ви відпочиваєте від звичайної рутини, щоб зосередитися на творчості та догляді за собою. Це може бути що завгодно: від прогулянки на природі до відвідування музею чи занять йогою.

Мета свята полягає в тому, щоб знайти заняття, яке розслабить вас і допоможе вам насолодитися моментом. Це не тільки допоможе вам уникнути виснаження на роботі чи у домашніх справах, але й може покращити ваше життя в довгостроковій перспективі.

Переваги такої творчої перерви

  1. Поліпшення настрою та зосередженості

Коли ви робите перерву у своїй звичайній рутині, це дає вашому розуму можливість розслабитися та відновити сили. Це може призвести до покращення настрою та зосередженості, коли ви повернетеся до роботи.

  1. Підвищення креативності

Відпочинок у звичній рутині також може сприяти підвищенню креативності. Коли у вас є час відпочити та досліджувати нові речі, ви, швидше за все, знайдете нові ідеї та рішення проблем.

  1. Поліпшення фізичного здоров’я

Коли ви влаштуєте святковий день для творчої перерви, ви, швидше за все, побачите покращення фізичного здоров’я. Ви зможете займатися спортом, більше бути на свіжому повітрі та й просто нічого не робити не відчуваючи за це вину. Усе це може покращити сон, знизити рівень стресу та покращити загальний стан здоров’я.

  1. Поліпшення психічного здоров’я

Нарешті, творча перерва також може сприяти покращенню психічного здоров’я. Це тому, що у вас буде час, щоб зосередитися на власному благополуччі та робити те, що робить вас щасливими. Це може допомогти зменшити стрес, тривогу та депресію.

Гадаємо, що це чудові причини провести творчу перерву!

Але що, якщо ви не знаєте, з чого почати?

Ось кілька порад, які допоможуть вам максимально використати день творчої перерви:

  1. Виділіть час у своєму розкладі на день творчої перерви. Це може бути півдня, цілий день або навіть лише година чи дві.
  2. Виберіть заняття, яке вам подобається і яке вас розслабляє. Це може бути що завгодно: від прогулянки на природі до відвідування музею чи занять йогою.
  3. Обов’язково відключіться від роботи та електронних пристроїв під час творчої перерви. Це допоможе вам по-справжньому розслабитися і отримати задоволення від відпочинку.
  4. Використовуйте свій день творчої перерви, щоб зосередитися на своєму благополуччі. Це ваш час робити те, що приносить вам задоволення, і зосередитися на власному здоров’ї та щасті. Зробіть щонедь для свого здоров’я. Нехай це буде йога, чи корисна їжа — вирішувати вам.
  5. Нарешті, не забудьте насолодитися цим днем​! Не намагайтеся зробити його ідеальним. Це ваш шанс відпочити, відновити сили і не варто ще й на це витрачати сили. 😊

Читайте нашу статтю: Арттерапія проти стресу

Арттерапія проти стресу
Позначки:
Copy link