Священномученика Євтихія

Священномученика Євтихія

24 серпня (6 вересня) віряни вшановують Пам’ять священномученика Євтихія – учня та послідовника апостолів Павла та Івана Богослова. Народився Євтихій, майбутній архієпископ Константинопольський, в фрігійському поселенні Севастія в сім’ї Олександра – воїна та Сінесії – доньки священника. Виховував юнака та навчав грамоти згідно з християнськими догмами його дід. 

Схожі події: День пам’яті священномученика Євфимія Сардійського та День пам’яті священномученика Петра Олександрійського

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

У віці 12 років Євтихія відправили до Константинополя отримувати освіту. Юнак вивчав науку та досяг успіхів, але потім зрозумів, що людські знання – ніщо в порівнянні з вченням Христа. Юнак вирішив присвятити себе служінню Господу.

Святий Євтихій не причислений до переліку 70 апостолів, але називається так само завдяки своїй праці разом з іншими апостолами. Після почутої проповіді Івана Богослова про Христа Євтихій став його учнем, а вже пізніше разом із апостолом Павлом розповсюджував слово Господнє у різних містах та країнах. 

На долю святого випало багато випробувань: його морили голодом, катували залізом, кидали у полум’я та на поживу звірям. Своє життя святий закінчив на батьківщині – в місті, де народився. Там він був страчений мечем.

Коли будемо відзначати Священномученика Євтихія?

РікДатаДень
202424 серпняСубота
202524 серпняНеділя
202624 серпняПонеділок
202724 серпняВівторок
202824 серпняЧетвер

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

Позначки:
Copy link