День народження електричного пилососа

День народження електричного пилососа

30 серпня щорічно відбувається святкування Дня народження електричного пилососа.

Схожі події:
🧹 День народження пилососа
🧹 День народження пральної машини

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія створення пилососа

Дату було обрано не випадково. У цей день 1901 року англієць Губерт Сесіл Бут отримав патент на свій винахід – пилосос. На створення приладу його надихнув пристрій, за допомогою якого здували пил із сидінь в потягах. Губерт збагнув, що було б ефективніше пил всмоктувати, а не здувати.

Перший прототип порохотягу працював на нафтовому двигуні і був настільки громіздким, що перевозився спеціальним возом з кіньми. Апарат вивантажували перед будівлею, а тридцятиметровий шланг перекидали через вікно всередину приміщення. Через характерні звуки, що видавав пилосос, його прозвали Puffing Billy, тобто «Запирханий Біллі». Пізніше нафтовий двигун замінили електричним, пристрій став набагато компактнішим і потрапив у масове виробництво.

Цікаві факти про пилосос

  • Одного разу компанія British Vacuum Cleaner Company, заснована Бутом, за допомогою пилососу очистила казарми британських матросів і тим самим припинила епідемію чуми.
  • На початку ХХ століття в Англії були популярні вечірки серед аристократок. Леді, зібравшись за чашкою чаю, спостерігали за прибиранням килимів за допомогою винаходу Бута.
  • Якось Губерта затримала поліція, закидаючи тому підозру в крадіжці. Справа у тому, що після прибирання монетного двору в його пилососі накопичився золотий пісок.
Позначки:
Copy link