День іграшки-пружини «Слінки»

День іграшки-пружини «Слінки»

Щорічно 30 серпня у США відзначають день іграшки Слінкі – пружини, що вміє крокувати сходами.

Схожі події:
🧩 День народження «Тетріса»
🧩 Міжнародний день дзиги
🧩День Йо-Йо

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія винаходу Слінки

Винайдення іграшки-пружини було випадковим. 1943 року випускник Університету Пенсильванії інженер Річард Томсон Джеймс, перебуваючи на службі військово-морського флоту США під час Другої світової війни, досліджував гвинтові пружини для підвищення заходів безпеки моряків на кораблях. Якось ненароком він зачепив пружину і та впала зі столу, але не зупинилась одразу, а зробила ще декілька «кроків» по підлозі. Майбутній сім’янин замислився над тим, що забавка могла б сподобатись дітям. Так і сталось. Коли Річард повернувся до своєї дружини Бетті Джеймс, вони взяли кредит у 500$ та виготовили першу партію «крокуючих пружин», яким Бетті дала назву Slinky.

Цікаві факти про Пружинку

  • Перші екземпляри Слінкі з’явилися у продажу 1945 року в універмазі Gimbel у Філадельфії та лише за півтори години розпродалися у кількості 400 шт. Сьогодні продажі Slinky вимірюються сотнями мільйонів.
  • Перші варіанти іграшок робилися зі шведської чорної сталі, а пізніше – з американської сріблястої. Хоча згодом метал замінили на пластик, металеві пружини досі виготовляють у якості ретро-сувенірів у Пенсильванії.
  • 2000 року іграшка потрапила до Національної зали слави іграшок.
  • До 40-річчя у 1985 році було випущено обмеженим тиражем моделі Слінкі із латуні, а ще через 10 років до 50-літнього ювілею – із 14-каратного золота.
Позначки:
Copy link