День народження електронної пошти

День народження електронної пошти

2 жовтня – День народження електронної пошти.

День народження електронної пошти в історії

Історія виникнення електронних поштових скриньок бере витоки з часів, коли про персональний комп’ютер можна було лише мріяти, а саме у другій половині XX сторіччя. Тоді комп’ютери мали розміри середньої кімнати, коштували великих грошей, на них працювали відразу 2-3 людини, а найбільшою мережею називали ARPANET. Саме між такими «велетнями» і працювала перша електронна пошта.

Почалося все у 1965 році, коли працівники технологічного інституту Массачусетсу розробили на базі операційної платформи CTSS програму MAIL. За допомогою програми користувачі одного «головного» комп’ютера могли обмінюватися короткими повідомленнями. Зберігалися ці повідомлення в спеціальній папці «MAIL BOX» (з англ. «поштова скринька»). 

Існує версія, що електронна пошта з’явилася через 6 років після цих подій. У 1971 році програміст Рей Томлінсон розробив програму, яка працювала на основі алгоритму CypNet та вміла відправляти повідомлення на віддалені «машини». Ці повідомлення також потрапляли у вищезгадану скриньку. Після виходу цієї програми Томлінсон розробив систему електронних адрес, відповідно до якої кожному користувачу комп’ютера надавалася індивідуальна адреса, яку складалася з його імені та назви комп’ютера. Розділялися ці складові символом @, який дотепер є неодмінною складовою і-мейлів.

Більше цікавих фактів на нашій «Планеті фактів» в Телеграмі. Приєднуйтесь!

Позначки:
Copy link