День народження поштової скриньки

День народження поштової скриньки

Щороку 2 серпня весь світ відмічає День народження поштової скриньки.

Схожі події:
📬 День народження листівки
📬 День народження поштової марки
📬 День народження електронної пошти

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

День народження поштової скриньки в історії

Для святкування цієї події було встановлено дату появи на вулицях Лондона перших скриньок для листів. Це відбулося 2 серпня 1858 року. Але ця конструкція була відомою ще більш як за три століття до цієї дати.

Черевик мореплавця

У 1500 році португальський мореплавець Бартоломеу Діаш, прямуючи до Південної Африки, потрапив у сильну бурю, в якій загинув він сам і більшість членів його експедиції. Офіцер, який вижив, вирішив описати цю подію, щоб сповістити про причину зникнення учасників експедиції на випадок, якщо і решта мандрівників не повернеться на батьківщину. Він засунув лист у черевик, який повісив на дерево.

Через рік мореплавець Жуан да Нова знайшов послання та збудував на тому місці каплицю. А місцеві жителі ще довго використовували той черевик для листування. Тепер там встановлений пам’ятник у вигляді великого черевика на честь однієї з перших поштових конструкцій.

В ті часи європейські мореплавці, подорожуючи до Індії, залишали послання на мисі Доброї Надії у кам’яному коробі, а судна, які поверталися до Європи, забирали їх.

Цікаві факти про поштову скриню

  • У Флоренції на початку XVI ст. дерев’яні «тамбури» з щілиною вгорі розміщували в церквах, в які опускали анонімні доноси на ворогів країни.
  • У XVIII ст. на англійських кораблях, які прямували до Америки, для послань висіли мішки з полотна.
  • А перша поштова скринька, подібна до нинішніх конструкцій, з зображенням листа та поштового ріжка, який до сьогодні є емблемою зв’язку, була встановлена у Відні у 1785 році.
Позначки:
Copy link