День народження бюстгалтера.

День народження бюстгальтера

Життя сучасних жінок важко уявити без бюстгальтера. Тому щороку 3 вересня світ відзначає день його створення – День народження бюстгальтера.

Схожі події:
👙 День без бюстгальтера
👙 День спідньої білизни
👙 Міжнародний день спідниці
👙 Міжнародний день костюма

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія винаходу бюстгальтера

Саме цього дня, 3 вересня 1914 року американська винахідниця Карес Кросбі (Мері Фелпс Джейкоб) отримала патент на свій винахід. Це була конструкція із носових хустин і кольорових стрічок. Усі жінки до цього часу користувалися жорсткими корсетами. Чоловік винахідниці, який тоді працював у фірмі, що виготовляла корсети, запропонував своєму керівництву винахід дружини, і ті викупили патент за 1500 доларів.

У 20-ті роки XX ст. бюстгальтери шили із корсетних тканин. На початку 30-х років Іда Розенталь разом зі своїм чоловіком започаткувала у США виробництво бюстгальтерів з чашечками різного розміру та еластичними бретельками. 1932 року форму чашечок було змінено, а у 1935 в чашечки почали вставляти спеціальні подушечки, що додають грудям пишності. Тоді ж ввели класифікацію розмірів – від A до D. З винаходом нейлону у 1938 році бюстгальтери почали виробляти також із синтетичних матеріалів.

Назва «бюстгальтер» з’явилася раніше самого винаходу – у 1905 році в журналі Vogue і дослівно означало «підтримка». Розмовна назва «ліфчик», що є зменшеною формою «ліфу для бюсту», з’явилася дещо пізніше і використовується донині.

  • Під час Першої світової війни американське військове командування звернулося до жінок із закликом відмовитись від корсетів, які тоді мали багато металевих вставок. Це допомогло заощадити 28 тисяч тонн металу, якого його вистачило на будівництво двох військових кораблів.
Позначки:
Copy link