День без бюстгальтера

Щорічно 13 жовтня світ відзначає Міжнародний день без бюстгальтера.

Схожа подія:
👙 День народження бюстгальтера

Прочитайте історію виникнення події, та дізнайтеся, як під час Першої світової війни американське військове командування змогло заощадити 28 тисяч тонн металу для будівництва двох військових кораблів та до чого тут жіночі бюстгальтери.

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія створення Дня без бюстгальтера

Його відзначають з 2011 року, але ідея з’явилась ще в 1960-1970 роках, коли жінки-активістки переконували всіх не носити цей аксесуар. На їхню думку, він пригнічував гідність жінки, розглядався як символ поневолення. 

Взагалі у свята неясне походження. За однією з версій, його запропонувала анонімна користувачка Фейсбуку у 2011 році, а після оголошення жовтня місяцем обізнаності про рак грудей свято запропонували перенести на 13-й день цього місяця.

Мета події

У Міжнародний день без бюстгальтера жінкам пропонують залишити свої ліфчики вдома. Мета цього дня – привернути увагу до боротьби з раком молочної залози. Активісти намагаються донести важливість вчасної діагностики та лікування, а також поширюють інформацію по можливості реконструктивної хірургії. Адже на складних стадіях раку грудей жінки часто вимушені йти на операцію з видалення молочної залози, через що надалі не можуть ходити без бюстгальтера, який маскує її відсутність. 

Більше цікавих фактів на нашій «Планеті фактів» в Телеграмі. Приєднуйтесь!

Позначки:
Copy link