День відкриття унікальності ДНК

День відкриття унікальності ДНК

Відкриття молекули ДНК було зроблено зовсім нещодавно. 1953 року її існування було передбачено двома вченими – Френсісом Кріком та Джеймсом Уортсоном. Проте унікальність та неповторність цієї спіральної структури значно пізніше зміг відкрити Алек Джеффріс, а саме – 3 вересня 1984 року. З того часу у світі щороку цього дня відзначається День відкриття унікальності ДНК.

Схожа подія:
🧬 Міжнародний День ДНК

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Важливість відкриття унікальності ДНК

Це відкриття мало дійсно світове значення. Воно вивело генетику та криміналістику на якісно новий рівень. Також із відкриттям започаткувалась така галузь, як генетична дактилоскопія, а за допомогою генетичних відбитків стало можливим визначення батьківства, причетності до злочину, допомога у виправленні судових помилок, через які невинні люди потрапляли за ґрати. Для визначення особи людини достатньо однієї волосини, краплі крові чи слини. 

Відкриття унікальності ДНК також дозволило зробити прорив в історичних дослідженнях. За допомогою ДНК-аналізу вчені мають змогу досліджувати походження цілих народів.

  • Надзвичайно цікавим стало встановлення того факту, що гени жителів Японії майже на 100 % збігаються з генами одного із племен Центральної Америки.

Подальші дослідження ДНК дають велику перспективу в медицині. Якщо вдало внести зміни у генетику людини, то можливо повністю позбавити людство від генетичних захворювань, раку тощо.

Позначки:
Copy link