День міста Донецьк

День міста Донецьк

День міста Донецьк відзначається останню неділю серпня. Це промисловий центр сходу України. Донецьк посідав п’яте місце за чисельністю населення станом на 2014 рік (понад 960 тис. людей) серед інших міст держави. Першу назву – Юзівка – місто отримало на честь засновника, британського підприємця Джона Юза (Г’юз). З 1924 по 1961 рік місто мало назву Сталіно, а вже потім було перейменоване у Донецьк.

У 2024 році День міста Донецьк припадає на 25 серпня.

Схожі події:
🇺🇦 День міста Мелітополь в Україні
🇺🇦 День міста Одеса
🇺🇦 День міста Тернопіль

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Освоєння степових земель краю розпочали козаки Донського та Запорізького військ. У 1869 році Джон Юз розпочав на цій території будівництво металургійного заводу. Для розміщення працівників звели робітниче поселення. Поступово з іншими населеними пунктами Юзівку з’єднала мережа залізничних колій. Стрімкий розвиток металургійної та гірничої промисловості сприяв економічному зростанню всього Донбасу, центром якого стала Юзівка, що у 1917 році отримала статус міста.

У 1978 році чисельність населення Донецьку перевищила 1 мільйон людей, але через демографічну кризу суттєво зменшилася. У 2012 році за даними дослідження «Рейтинг ТОП-100. Кращі міста та регіони України» Донецьк був нагороджений дипломом першого ступеню за високий рівень соціально-економічного розвитку.

У квітні 2014 року почалась окупація Донецька російськими загарбниками.

Донецьк – це Україна!

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

Позначки:
Copy link