День міста Бахмут

День міста Бахмут

Бахмут, раніше відомий як Артемівськ (1924-2016), є містом в Донецькій області України. Це адміністративний центр Бахмутської міської громади та Бахмутського району. Місто було засноване в 1571 році. З 1783 року воно отримало статус міста, Бахмут завжди був торгівельним та культурним центром регіону.

Місто розташоване в північно-східній частині Донецької області, на плато Донецького кряжу, яке прорізає річка Бахмутка з правою притокою Каменуватого Яру. У районі Бахмута висота вододілу на північно-західній околиці становить 200 м, оцінки висоти в центрі міста близько 84 м.

Назва міста походить від назви річки Бахмутки, яка, в свою чергу, походить від тюркської назви степових коней — бахмати. Існує також версія, що назва виникла від татарського (турецького) імені Махмуд або Махмет.

У XVII столітті Бахмут став значущим пунктом солеваріння. Як повноцінне поселення, Бахмут було засновано козаками Ізюмського слобідського полку приблизно в 1680-1690-х роках.

День міста Бахмут традиційно відзначається на другу суботу вересня.Сьогодні це славетне місто зруноване. Цьогорічне святкування відбувалося в різних областях, де проживають бахмутяни.

До російського вторгнення 2022 року місто було центром соляної промисловості та залізничним вузлом. Під час боїв за Бахмут, місто було зруйноване на 80%.

У 2023 році День міста Бахмут припадає на 9 вересня.
Схожі події: 
🇺🇦 День міста Краматорськ
🇺🇦 День міста Шостка
🇺🇦 День міста Лубни

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Позначки:
Copy link