День міста Рівне

День міста Рівне

В останню неділю серпня святкує свій День народження місто Рівне, що розташоване на північному заході України. Воно має давню історію. Панорами сучасного Рівного прикрашають старовинні архітектурні будови, храми, церкви. Тут зосереджено багато унікальних пам’яток, музеїв, кінотеатрів.

У 2024 році День міста Рівне припадає на 25 серпня.

Схожі події:
🇺🇦 День міста Кропивницький
🇺🇦 День міста Житомир
🇺🇦 День міста Суми

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Перші документальні письмові відомості про місто зафіксовані в польській хроніці Rocznik kapituły krakowskiej, датованій 1283 роком. Рівне згадується як населений пункт Галицько-Волинського князівства. З другої половини XIV сторіччя Рівне входить до складу Великого Литовського князівства, а в 1492 році отримує Магдебурзьке право.

Місто знаходилося під правлінням князів Острозьких, потім було під владою Речі Посполитої. У цей період Рівне пережило епідемію чуми та страшенну пожежу. В 1703 році під час Північної війни місто захоплюють війська Карла XII, після чого воно переходить під владу польської шляхти. У 1795 році Рівне стає повітовим містом Російської імперії. З 1921 по 1939 рік входить до складу Польщі. Такі часті зміни в історії міста наклали свій відбиток на культуру, традиції, архітектуру.

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

Позначки:
Copy link