День міста Львів

День міста Львів

Львів – одне із найстаріших та найкрасивіших українських міст. День міста Львів раніше припадав на першу суботу травня. Однак, у 2024 році святкування Дня міста Львів було перенесено на 27-28 квітня. Перенесення повʼязане із реформою церковного календаря ПЦУ, що була запроваджена з 1 вересня 2023 року.

День м. Львів привʼязаний до відзначення Дня Святого Юрія, відзначається у найближчі вихідні після цього свята, що тепер припадає 23 квітня.

У 2024 році День міста Львів припадає на 27-28 квітня

Схожі події:
🇺🇦 День міста Київ
🇺🇦 День міста Чернігів
🇺🇦 День міста Запоріжжя

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Неможливо визначити, чому саме ця дата є Днем міста Львів. Вперше місто згадується у літописах ще в 1256 році. Проте чіткої дати його заснування Данилом Галицьким, якому у центрі міста розташований пам’ятник, в історичних документах немає.

Сьогодні місто стало другим домом для багатьох переселенців від часу початку повномасштабного вторгнення та місцем транзиту під час евакуації. Жителі міста масово стали волонтерами, що приймали і допомогали біженцям. Навантаження на інфраструктуру Львова було надзвичайне, славетне місто України – красиве, міцне й великодушне.

Хочеться, щоб у Львові навантаження на інфраструктуру відбувалося лише від величезної кількості туристів, що хочуть помилуватися його красою. А день міста Львів відзначався як грандіозна подія, як велике свято для гостей і мешканців міста.

День міста Лева відмічається вже впродовж кількох десятків років. За цей час львів’яни розробили цікаву святкову програму. Особливої уваги заслуговують театралізовані вистави, які проводяться просто неба за участю професійних акторів.

Грандіозне дійство неодмінно включає святкову ходу старовинними вулицями, у якій беруть участь сотні святково вбраних місцевих жителів, а також представники творчих колективів Львова та інших міст. Серед них – лицарі у латах, оркестри, актори на цибах, танцювальні ансамблі.

На період святкування у центральних частинах міста будуються святкові сцени. А саме на проспекті Свободи, у різноманітних парках, яких у місті Львів чимало. Проте найбільш яскравою є сцена, що розташовується на центральній площі Ринок. Також у місті проходят різноманітні фестивалі. Наприклад, ретро фестиваль, а ще «Флюгери Львова», де лунає музика джазових виконавців.

Також програма включає численні забави, до участі у яких ведучі запрошують місцевих жителів та гостей міста. Участь у конкурсах та вікторинах дає можливість здобути різноманітні призи. Свято міста Львова неможливо собі уявити без численних фестивалів, серед яких особливо відзначається фестиваль крафтового пива.

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

Copy link