День міста Кропивницький

День міста Кропивницький

Щорічно в третю суботу вересня мешканці Кропивницького святкують день міста, яке за свою історію декілька разів змінювало назву. 

У 2023 році День міста Кропивницький припадає на 16 вересня.

Схожі події:
🇺🇦 День міста Запоріжжя
🇺🇦 День міста Житомир
🇺🇦 День міста Суми

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Згідно з історичними документами, будівництво фортеці, яка потім перетворилась на місто Єлизаветград, почалося в 1752 році. Спочатку вона мала велике стратегічне значення, тому швидко розросталася й приваблювала до себе цілі загони козаків, а також велику кількість колоністів – німців, сербів та хорватів.

Але наприкінці XVIII століття, завдяки відсуненню кордону на південь, фортеця втратила своє значення. В 1924 році місто було перейменоване в Зінов’євськ, потім – в Кірово, а в 1939 році отримало назву Кіровоград. Відповідно до декомунізації в 2016 році місту було надано назву Кропивницький на честь драматурга та письменника Марка Кропивницького. Саме в цьому місті вперше в історії України було показано театральну виставу. Це була «Наталка Полтавка», поставлена Марком Кропивницьким. 16 вересня вважається днем народження професійного українського театру та іноді співпадає з днем міста. 

Позначки:
Copy link