День Йо-йо

День Йо-Йо

6 червня в усьому світі відзначають День народження іграшки Йо-Йо (Yo-Yo). Цей незвичний винахід знайомий з дитинства усім. Йо-Йо – це два диски, об’єднані віссю, на яку намотана мотузка. Смикання за неї розкручує іграшку та законами інерції повертає назад.

Схожі події:
🎲 Всесвітній день тетрісу
🎲 День гри (Ігровий день)
🎲 День іграшки-пружини «Слінки»
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія винаходу Йо-Йо

Дехто вважає, що Йо-йо придумали у Китаї ще за 500-1000 років до нашої ери. Твердження спірне, доказів не має. Хтось вказує на те, що іграшка виникла у Давній Греції ще раніше.

Згідно з рукописами, у XVI столітті мисливці використовували подібний виріб, щоб ловити здобич. Ще одне свідчення давньої історії Йо-йо знайдене в Індії у 1765 році. Пізніше іграшка з’явилася в європейських країнах та була доступна тільки заможним людям. Навіть Наполеон та його солдати 18 червня 1815 року перед битвою під Ватерлоо «заспокоювалися» такою іграшкою.

У 1920 році Педро Флорес привіз перший філіппінський Йо-йо до Америки, заснував фабрику та розпочав виробництво. Пізніше у 1928 році у нього викупив патент на виріб та компанію Дональд Ф. Дункан – неперевершений бізнесмен. Реклама та демонстрація змагань з іграшкою підсилити зацікавленість нею та підвищили продажі.

У 1965 році, коли Дункан вже дав дозвіл іншим виробникам називати свою продукцію «Йо-йо», компанія збанкрутувала та була викуплена фірмою Flambeau Plastics. У 1978 році Том Кун запатентував іграшку «3 в 1», вдосконаливши виріб. У 1980 році Майкл Каффрейн придумав «розумне Йо-йо». А 12 квітня 1985 року у рамках проєкту НАСА YO-YO полетіло у космос.

Коли будемо відзначати День Йо-Йо?

РікДатаДень
20246 червняЧетвер
20256 червняП’ятниця
20266 червняСубота
20276 червняНеділя
20286 червняВівторок
Позначки:
Copy link