Міжнародний день жертв насильницьких зникнень

Міжнародний день жертв насильницьких зникнень

30 серпня у світі відзначають Міжнародний день жертв насильницького зникнення. Викрадення осіб та залякування їх близьких та рідних вважається стратегією терору.

Історія впровадження Міжнародного дня жертв насильницьких зникнень

Генасамблея ООН резолюцією 65/209 від 21 грудня 2010 року висловила глибоку стурбованість зростанням кількості викрадених людей у різних регіонах світу, у тому числі арешти та викрадення також прирівняли до насильницьких зникнень. Із 1980 року кількість викрадених та зниклих за нез’ясованих обставин щороку сягає близько 53 тис. осіб. У резолюції також була згадка про зростаючу кількість повідомлень щодо переслідування, залякування та жорстокого поводження зі свідками та родичами зниклих осіб.

У тій самій резолюції віталось прийняття Міжнародної конвенції. Асамблея призначила дату 30 серпня Міжнародним днем жертв насильницького зникнення. Починаючи з 2011 року цю дату відзначають щорічно.

  • В Україні День зниклих безвісти став актуальним із початком війни на сході країни та окупації півострову Крим в 2014 році. Викрадення проукраїнських мешканців півострову та українських патріотів на території самопроголошених “ДНР” та “ЛНР”, а також порушення прав людини на непідконтрольних Україні територіях стало звичною справою.
Позначки:
Copy link