День Антарктиди

День Антарктиди

День Антарктиди відзначають 1 грудня.

Читайте нашу статтю: 10 цікавих фактів про Антарктиду

Цікаві факти про Антарктиду

Договір про Антарктиду

Перший день зими 1959 року ознаменувався підписанням у Вашингтоні дванадцятьма країнами Договору про Антарктиду, який запобігає мілітаризації та забезпечує суверенітет континенту. Саме на честь міжнародної угоди у 2010 році було започатковано День Антарктиди, який відзначають у всьому світі щороку 1 грудня.

Варто дізнатися:
🐧 День поширення знань про пінгвінів
Почитайте історію виникнення події та дізнайтеся чому пінгвіни не літають, а також які існують загрози, з якими зустрічаються нелетючі птахи.

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Мета заснування Дня Антарктиди

Подія створена з метою популяризації мирної домовленості, сприяння підвищенню зацікавленості людства до крижаного континенту та усвідомлення необхідності його захисту.

Безстроковий Антарктичний договір набув чинності у червні 1961 року, його дія поширюється на всю територію континенту. Угода гарантує материку статус природного заповідника, простори якого використовуватимуться виключно у мирних та наукових цілях.

Міжнародні домовленості

Згідно міжнародної домовленості накладена заборона на видобуток в Антарктиді корисних копалин та проведення будь-яких військових заходів. Це перша угода, укладена в цілях глобальної безпеки в епоху холодної війни, що була спрямована на контроль застосування та використання зброї.

Зараз кількість країн-учасників договору сягає понад п’ять десятків, серед яких є й Україна. Це відображає дедалі більше міжнародне визнання наукових та екологічних цінностей найхолоднішого континенту планети.

Позначки:
Copy link