День пам'яті святого апостола Пилипа

День пам’яті святого апостола Пилипа

14 (27) листопада – День пам’яті святого апостола Пилипа, який вважається наймолодшим учнем Ісуса. Він ретельно вивчав Святе Письмо та проповідував Євангеліє у Фригії та Скіфії. Ще за його життя люди вшановували його за чудеса. Найвідомішим з них є воскресіння немовляти, якого вже оплакувала безутішна мати. Народ називає цей день Пилипівкою. Після нього починається великий Різдвяний пост.

Схожа подія: День пам’яті святого апостола Якова

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Після того, як Пилип побачив воскресіння Христа, він пішов нести його вчення та зціляти хворих. Не один раз віра у Господа та свята молитва врятовувала його від рук розгніваних єретиків та жорстоких правителів. 

Коли святий Пилип перебував в Єраполісі з Варфоломієм, вони зцілили багатьох людей, серед яких була укушена змією дружина антипата того міста. Побачивши усі чудеса, жінка повірила у християнство та розповіла про це чоловікові. Щоб запобігти розповсюдженню віри серед мешканців міста, він наказав спалити помешкання, де перебували святі, а їх самих розіп’ясти. Від страшних мук святий Пилип помер, а там, де пролилася його кров, виросла виноградна лоза. 

Позначки:
Copy link