День пам'яті святого апостола Пилипа

День пам’яті святого апостола Пилипа

27 листопада – День пам’яті святого апостола Пилипа, який вважається наймолодшим учнем Ісуса. Він ретельно вивчав Святе Письмо та проповідував Євангеліє у Фригії та Скіфії. Ще за його життя люди вшановували його за чудеса. Найвідомішим з них є воскресіння немовляти, якого вже оплакувала безутішна мати. Народ називає цей день Пилипівкою. Після нього починається великий Різдвяний пост.

Після того, як Пилип побачив воскресіння Христа, він пішов нести його вчення та зціляти хворих. Не один раз віра у Господа та свята молитва врятовувала його від рук розгніваних єретиків та жорстоких правителів. 

Коли святий Пилип перебував в Єраполісі з Варфоломієм, вони зцілили багатьох людей, серед яких була укушена змією дружина антипата того міста. Побачивши усі чудеса, жінка повірила у християнство та розповіла про це чоловікові. Щоб запобігти розповсюдженню віри серед мешканців міста, він наказав спалити помешкання, де перебували святі, а їх самих розіп’ясти. Від страшних мук святий Пилип помер, а там, де пролилася його кров, виросла виноградна лоза. 

Схожа подія: День пам’яті святого апостола Якова

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Позначки: