Цікаві факти про блискавки

Цікаві факти про блискавки

Блискавка осяює небо своїм вражаючим проявом сили, зачаровуючи глядачів і водночас нагадуючи нам про грізну силу природи. Це природне явище, одночасно красиве і небезпечне, протягом століть захоплювало не лише вчених. Дослідимо цікаві факти про блискавки – приєднуйтесь до нас, і ми помандруємо в саме серце грози, відкриваючи приховані грані одного з найбільш вражаючих природних видовищ.

Блискавка приховує в собі багато таємниць, які вражають і водночас просвітлюють.

У блискавки є здатностість досягати температур, вищих, ніж на поверхні Сонця.

В середньому у кожної людини за 80 років життя є непоганий шанс отримати удар блискавки, приблизно 1 до 12000.

Удар блискавки іноді може спричинити вибух дерева. Через стрімкий нагрів соки і волога всередині дерева випаровуються так швидко, що дерево в прямому сенсі розриває на шматочки.

Блискавки Кататумбо – унікальне природне явище, що виникає над місцем впадання річки Кататумбо в озеро Маракайбо (Венесуела). Феномен виражається у виникненні безлічі блискавок безперервно протягом тривалого часу, в основному вночі і з сильною варіацією в залежності від пори року (максимуми припадають на травень і жовтень). Імовірність удару блискавки в цьому районі – найвища в світі: 250 блискавок на квадратний кілометр на рік. Тут спостерігається від 70 до 200 грозових днів на рік. Блискавки видно з відстані до 400 км. Багато століть мореплавці використовували їх для навігації, через що друга назва цього явища – «Маяк Маракайбо». Знамениті блискавки прикрашають герб штату Сулія і є справжньою пам’яткою регіону.

Блискавки Кататумбо

Блискавки викликають близько 10 000 лісових пожеж щорічно.

Місце куди потрапила блискавка в землю вказувало грабіжникам скіфських курганів на скарби, оскільки блискавки часто б’ють в кургани, що містять багато металу.

Серед усіх дерев найчастіше блискавка вражає дуб, рідше – бук. Існує думка, що це пов’язано з наявністю жирних олій в деревах.

Блискавки приносять і користь, а саме їхня ролі у створенні атмосферного азоту, необхідного для росту рослин. У своєму польоті вони встигають вихопити з повітря мільйони тонн азоту, «зв’язати» його і направити в землю. Це безкоштовне добриво збагачує грунт. Грім, який ми чуємо під час грози – це звукова хвиля спричинена розрядом блискавки на значній відстані від нас.

Щорічно блискавки вбивають близько 24000 людей, а ще в 10 раз більше людей отримують через них різні травми.

У США щорічно від ударів блискавки гине більше людей, ніж у всіх інших країнах світу.

Блискавка – атрибут багатьох богів-ковалів, таких як Гефест, Вулкан та Тор.

Ацтеки вважали, що розряди блискавок супроводжують душі померлих, що йдуть в підземне царство.

Стародавні греки вірили, що в разі удару розряду у водойму на його дні зародиться перлина.

Багато хто вірить, що з уражених блискавкою дерев виходять незвичайні музичні інструменти, що володіють містичними властивостями.

Місце, куди потрапила блискавка, вважалося кращим для риття колодязя.

В середньому щосекунди в поверхню Землі б’є близько 50-100 розрядів.

Незважаючи на те, що над водою грози і блискавки вирують частіше, ніж над сушею, в воду розряди б’ють приблизно в 5 разів рідше, ніж в землю або різні об’єкти.

Читайте також: Цікаві факти про Сонце

Цікаві факти про Сонце

Схожі статті

Copy link