Цікаві факти про телефон

телефон цікаві факти

Телефон – винахід, що здійснив революцію не лише у комунікаціях між людьми, це потужний поштовх у розвитку економіки, науки, дипломатії, соціальної сфери тощо. Телефон змінюється з часом та розвитком технологій та його значення важко переоцінити. Цікаві факти про телефон лише доповнюють наше уявлення про роль телефону для людства.

Ще у 1876 році шотландцеві Олександру Беллу, що емігрував в США, видали патент на пристрій, який чітко відтворював і транслював звук людського голосу за допомогою електричних сигналів.

Хоча спочатку телефони були з’єднані безпосередньо один з одним, ця система незабаром була замінена центральними комутаторами. Сьогодні мобільні телефони стали невідємною часткою нашого життя. Наприклад, на наш сайт 80% користувачів заходять саме з мобільних телефонів. В більшості країн існує більше телефонів, ніж людей.


Добре, перейдемо до нашої добірки цікафих фактів про телефони.

  • У Антарктиди є свій телефонний код +682 і домен верхнього рівня .aq, а також прапор (білий континент на блакитному тлі) – але ні інституту громадянства, ні уряду немає, так як немає постійного населення.
  • У 1996 році, коли уряд Малайзії розслідував серію крадіжок мобільних телефонів, було виявлено, що рибалки використовують їх в якості приманки. Виявилося, що за допомогою мобільних телефонів вони видавали в воді звук у високій тональності, який привертав рибу.
  • Обчислювальна потужність вашого телефону – набагато більша за всі компьютери програми “Аполлон”. Так, НАСА досить було б скористатися вашим мобільним телефоном, щоб висадитися на Місяць.
  • У 1971 році хакер на ім’я Джон Дрейпер знайшов спосіб безкоштовно дзвонити на міжміські номери. Один з друзів сказав йому, що за допомогою іграшкового свистка з коробки звичайних кукурудзяних пластівців можна видати звук, частота якого збігається з сигналом телефонної мережі телекомунікації. Він дзвонив за номером міжміського зв’язку і свистів у свисток, поки йшов набір. Збігаючись з сигналом телефонної мережі, сигнал свистка сприймався так, ніби Дрейпер поклав трубку. Лінія вважалася вільною і телефонна система не фіксувала подальші дії. Зараз 72-річний Джон Дрейпер – один з провідних дослідників і фахівців з питань інформаційної безпеки.
  • Естонія – перша країна, де можна було проголосувати на виборах за допомогою мобільника.
  • У світі зараз працює близько 3.5 мільярдів телефонів. З них 150 мільйонів щорічно просто викидаються в сміття через те, що набридли своєму господареві. Корейці, наприклад, чемпіони по оновленню телефонів. Середній термін служби телефонів у них всього 11 місяців.
  • Щорічно на звалища потрапляє 40 тисяч тонн зламаних або застарілих телефонів і акумуляторів до них.
  • В одній тонні викинутих на смітник мобільних телефонів міститься більше золота, ніж в 60 тоннах золотої руди.
  • Компанія IMB випустила сенсорний телефон з доступом до електронної пошти ще в 1993 році (IBM Simon).
  • Найпоширеніший міжнародний номер екстреної допомоги – 112. В більшості країн він перенаправляє абонента на номери місцевих екстрених служб.
  • Співвласник корпорації Apple Стів Возняк став першим власником номера 888-888-8888. Правда, незабаром він від нього позбувся, в основному, тому, що йому часто дзвонили помилково (переважно, маленькі діти, які просто натискали на кнопки телефонів своїх батьків).
  • У 1871 році, за 5 років до винаходу Олександром Беллом телефону і отримання патенту, аналогічний пристрій придумав винахідник Антоніо Меуччи, який відмовився платити 10 доларів за реєстрацію патенту на свій винахід.
  • Мобільний телефон в 1984 році коштував 4195 доларів.
  • Перебуваючі у в’язниці, Карлтон Річ подзвонив своїй подрузі, яка в свою чергу зателефонувала з іншого телефону до керівництва в’язниці. Дівчина тримала дві трубки поруч, а Карлтон, видаючи себе за посадову особу, дав розпорядження звільнити себе. Карлтон Річ був звільнений, щоправда, через 3 дні його знову заарештували.
  • Мобільний телефон важливіше, ніж туалет. Власників мобільних телефонів значно більше, ніж людей, які мають туалет.
  • Якщо GPS на вашому телефоні визначить, що він рухається зі швидкістю понад 1200 миль/год на висоті понад 18 км, то згідно із законом він повинен самостійно відключитися. Ці обмеження призначені, щоб запобігти використанню GPS для управління міжконтинентальними балістичними ракетами.
  • Вчені встановили, що на мобільному телефоні знаходиться в 18 разів більше мікробів, ніж на дверній ручці туалету.
  • У Великобританії встановили, що близько 100 тисяч гаджетів падають в туалет щороку.
  • “Гаряча лінія” Вашингтон – Москва, також відома як “червоний телефон” – це лінія прямого зв’язку, встановленого між Пентагоном і Кремлем на початку 1960-их років. Вона призначалася для забезпечення екстреного зв’язку між керівництвом обох держав, щоб допомогти запобігти ядерній війні через непорозуміння.
  • Найміцніший телефон в світі – Sonim XP3300 Force. Телефон впав з висоти 25 метрів і залишився без пошкоджень. Дана модель занесена в Книгу рекордів Гіннеса.
  • Найбільше вірусних атак спрямовано на мобільні пристрої на основі операційної системи Android. На неї орієнтоване 99% всіх шкідливих програм.
  • Мексиканські наркокартелі викрадають інженерів і силою змушують будувати приватні телефонні мережі.
  • В Японії 90% вироблених гаджетів випускаються водонепроникними, оскільки місцева молодь настільки сильно занурена в Інтернет, що навіть приймаючи душ не розлучається зі своїм гаджетом.
  • У 2010 році дослідники визначили нове наукове поняття – номофобія. Це страх втрати телефону або покриття мережі. За результатами опитування, близько половини анкетованих людей бояться втратити доступ до свого гаджету, 47% користувачів повідомили, що взагалі не можуть жити без свого мобільного пристрою.
  • Найуспішнішою моделлю в світі є Nokia 1101. З моменту надходження її на ринок було продано 250 млн. одиниць. На сьогоднішній день це рекорд, але ця модель вже не виробляється.
  • Мобільні телефони насправді ніяк не впливають на роботу бортового обладнання літака. Головна причина заборони користуватися мобільними під час польотів полягає в тому, що сигнал здатний перешкодити нормальній роботі численних станцій мобільного зв’язку, над якими пролітає літак.

Отримуйте сповіщення про нові статті в телеграм-каналі «DAYTODAY». Приєднуйтесь!

Стаття була цікавою?

Оцініть цю статтю!

Середній рейтинг 0 / 5. Кількість голосів: 0

Ще немає голосів. Будьте першими!

Дякуємо за відгук!

Підписуйтесь на нові статті!

Шкода, що стаття вам не сподобалась...

Дозвольте нам її покращити!

Розкажіть, будь ласка, що ми можемо виправити

Схожі статті

Ходімо далі? Наступна стаття
Copy link