Цікаві факти про космос та космонавтів

Цікаві факти про космос та космонавтів

Напередодні Дня космонавтики ми підготували для вас цікаві факти про космос та космонавтику.

Космосом вважаєтья висота більше ніж 118 кілометрів над Землею. Цей рубіж у 2009 році назвали канадські вчені. Кордон атмосфери був предметом суперечок протягом багатьох років. За основу зазвичай брали ступінь розрідженості повітря. Але це досить розмитий показник, адже на висоті ста кілометрів земне повітря ще не закінчується. Канадські дослідники пішли іншим шляхом і встановили кордон, на якому закінчується вплив атмосферних вітрів.

У США космонавтів називають астронавтами, а в Китаї – тейкунавтами.

«Тейку» по китайськи це порожнеча, або безповітряний простір. Патріотичні китайці вигадали нове слово і не стали називати своїх пілотів астронавтами чи космонавтами, а назвали тейкунавтами.

Багатьох космонавтів після повернення на Землю доводиться в буквальному сенсі заново вчити ходити.

Найчастіше космонавту, який провів багато часу в невагомості, складно заново звикнути до того, що предмети мають вагу і падають, якщо просто відпустити їх в повітрі.

Фахівці NASA тренують майбутніх астронавтів в спеціальній безлунній камері, що поглинає до 99,99% звуків. У космосі немає звуків – через відсутність повітря. Тому навіть потужні вибухи відбуваються в повній тиші. Працювати в таких умовах дуже важко.

У космосі ніколи не бувало більше 13 осіб одночасно.

Жоден космонавт в світі не літав у космос більше 7 разів.

Всього кілька хвилин в звуковому вакуумі викликають у непідготовлених людей панічні атаки і сильні слухові галюцинації.

За всю історію космонавтики безпосередньо в космосі жодна людина не загинула. Хоча катастрофи зі смертельними наслідками, звичайно, були але всі вони відбувалися під час зльотів, посадок або випробувань.

Базз Олдрін, друга людина на Місяці, яка ступила на її поверхню відразу після Ніла Армстронга, заявив:

Астронавт Алан Шепард став першим американцем в космосі, тому що спочатку в НАСА хотіли послати в космос мавпу, але в космічне агентство прийшла купа листів на захист прав тварин, а на захист Шепарда не прийшло жодного. В результаті Шепард і полетів.

Базз Олдрін

Все той же Базз Олдрін, вже 72-річним ветераном космонавтики, одного разу ударом в щелепу відправив у нокдаун надмірно настирливого і нечемного громадянина, який в ультимативній формі зажадав від нього зізнатися, що він ніколи не був на Місяці, або присягнути в зворотному на Біблії.

Повернувшись із Місяця космонавти місії «Аполлон-11» проходили митний контроль, а в митній декларації вантаж був записаний в документах, як «місячні пил і камені».

У стані невагомості перестають хропіти навіть ті, хто хропів на Землі.

Серед усіх об’єктів на нічному небі Міжнародна космічна станція є третьою за яскравістю, поступаючись лише Венері і Місяцю.

Зареєструвавшись на сайті НАСА, можна отримувати на свій мобільний телефон повідомлення щоразу, коли над вами буде пролітати МКС.

Читайте також: Цікаві факти про Сонце

Цікаві факти про Сонце

Більше цікавих фактів на нашій «Планеті фактів» в Телеграмі. Приєднуйтесь!

Схожі статті

Copy link