Всесвітній день жіночого здоров'я

Всесвітній день жіночого здоров’я

Всесвітній день жіночого здоров’я (World Women’s Wellness Day) – це щорічна подія, яка проходить у останню п’ятницю квітня і спрямована на сприяння здоров’ю та добробуту жінок у всьому світі.

Ця подія про унікальні проблеми зі здоров’ям, з якими стикаються жінки, і про важливість пріоритету догляду за собою. В сучасному світі жінки намагаються поєднувати кар’єру та материнство, роль дружини, доньки і подруги тощо. Величезна кількість соціальних та професійних ролей у жінок, велика відповідальність та активність, стреси та навантаженність, безперечно, впливають на їх фізичне та психічне здоров’я.

Всесвітній день здоров’я жінок є важливим нагадуванням жінкам у всьому світі про необхідність приділяти першочергову увагу своєму здоров’ю та добробуту. Ця ініціатива, яку підтримує Diversity Woman Media і яка відзначається на різних платформах, має на меті розширити можливості жінок взяти на себе відповідальність за своє здоров’я, забезпечуючи їхню здатність досягати успіху в усіх сферах життя.

Історія виникнення Всесвітнього дня здоров’я жінок

Відзначення Всесвітнього дня здоров’я жінок, санкціоноване Національним архівним фондом США, знаменує собою важливу віху в глобальному календарі охорони здоров’я. В основі цього дня лежить визнання проблем з фізичним та ментальним здоров’ям, з якими стикаються жінки, що ускладнюються їхньою роллю матерів, дочок, партнерів і професіоналів. Відданість Diversity Woman Media цій справі призвела до заснування спеціального дня, який відзначається щорічною віртуальною конференцією “Self-Care, Health and Wellness” (“Самообслуговування, здоров’я та добробут”), що пропонує ресурси, ідеї та підтримку жінкам з усіх верств суспільства.

У 2024 році Всесвітній день жіночого здоров’я відзначається 26 квітня.
Споріднені події:

✔️ День здорової ваги жінок
✔️ День жіночого здоров’я та фітнесу
✔️ Міжнародний день дій за здоров’я жінок
✔️ Міжнародний день гінекологічного здоров’я

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

День роздумів і дій

Всесвітній день здоров’я жінок – це не просто день визнання, а заклик до дії. Він заохочує усіх жінок до:

  • переоцінки свого способу життя
  • прийняття зважених рішень щодо здоров’я
  • залучення до практик, які покращують їхній фізичний, психічний та емоційний добробут.

Цей день також є платформою для обміну історіями та стратегіями, сприяючи створенню спільноти підтримки та розширення прав і можливостей.

Головною подією Всесвітнього дня здоров’я жінок є віртуальна конференція, організована Diversity Woman Media. Ця подія, поряд з постійною серією Wellness Wednesday (“Велнес-середа”), пропонує воркшопи, панельні дискусії та основні доповіді провідних фахівців у галузі охорони здоров’я та захисників прав людини. Теми варіюються від управління стресом та усвідомленості до харчування та фізичної підготовки, охоплюючи весь спектр жіночого здоров’я.1

Важливість турботи про себе

В основі Всесвітнього дня здоров’я жінок лежить ідея про те, що турбота про себе не егоїстична, а життєво необхідна. День підкреслює важливість того, щоб жінки ставили своє здоров’я на перше місце, приймаючи філософію “спочатку одягніть маску на себе”, що нагадує інструкції з безпеки польотів. Ця метафора підкреслює необхідність самозбереження перед тим, як надавати допомогу іншим та дбати про близьких – концепція, життєво важлива для добробуту жінок, які виконують різні ролі по догляду за хворими родичами або для мам з маленькими дітьми.

Всесвітній день здоров’я жінок є також святом інклюзивності, відзначаючи різноманітність і силу жінок у всьому світі. Він визнає потребу в доступній медичній інформації та ресурсах для кожної жінки, незалежно від її походження чи життєвого шляху. Через освіту та розширення прав і можливостей цей день має на меті змінити життя, сприяючи формуванню більш здорового, щасливого та повноцінного жіночого населення.

Як взяти участь у Всесвітньому дні здоровʼя жінок

Долучитися до відзначення Всесвітнього дня здоров’я жінок можна різними способами:

  • Ділитися власними історіями та порадами у соціальних мережах.
  • Подбати про себе, наприклад, зайнятися фізичними тренуваннями, здоровим харчуванням та практиками усвідомленості.
  • Пройти щорічне профілактичне медичне обстеження, здати аналізи, відвідати стоматолога тощо. Заохотити зробити те саме своїх рідних чи подруг.
  • Знайти однодумців та обєднатися у групу підтримки.

Відзначаючи Всесвітній день здоров’я жінок слід памʼятати про неймовірний потенціал маленьких щоденних кроків для позитивних змін у житті. Нехай цей день стане натхненням та джерелом сили для кожної жінки у світі. Бережіть себе!

Усвідомлення, що здоров’я жінок, визначає добробут і здоров’я сімей, спільнот і суспільства в цілому – це головна мета цього дня. Освітні заходи, пропаганда здорового способу життя, доступ до охорони здоров’я, психологічна підтримка та релаксаційні заходи – мають бути пріоритетом не лише для конкретної жінки, а й для суспільства та держави.

В цей день варто нагадати жінкам, що турбота про своє здоров’я та відпочинок – це інвестиція у своє майбутнє та заради добробуту своїх близьких.

Всесвітній день здоров’я жінок – це день для переоцінки пріоритетів, прийняття здорових звичок і підтримки один одного в прагненні до покращення якості життя.

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

  1. https://www.diversitywoman.com/wellness_wednesdays/ []
Позначки:
Copy link