Міжнародний день дій за здоров’я жінок

Міжнародний день дій за здоров’я жінок

Міжнародний день дій за здоров’я жінок (International Day of Action on Women’s Health) відзначається щорічно 28 травня. У цей день 1987 року в Коста-Ріці провели Міжнародну нараду з теми репродуктивного здоров’я жінок. Там учасники прийняли рішення відмічати цю дату, щоб привертати увагу до права жінки на сексуальне та репродуктивне здоров’я та його захист. Ідею підтримали представники охорони здоров’я з різних країн та громадські організації.

Схожі події:
🚺 Міжнародний день гінекологічного здоров’я
🚺 День менструальної гігієни
🚺 Всесвітній день обізнаності про ендометріоз
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Щороку Всесвітня мережа жінок за репродуктивні права обирає теми, які будуть висвітлюватися у цьому році. В Україні створена програма USAID «Здоров’я жінок в Україні», яка в тому числі працює над удосконаленням доступу жінок з інвалідністю до планування сім’ї. З 1998 року виходить науково-практичний журнал, повністю присвячений темі жіночого здоров’я. 

Мета святкування – звернути увагу на репродуктивне здоров’я, запобігти зростанню кількості безплідних жінок та зменшити смертність матерів. Свято нагадує про важливість своєчасних профілактичних оглядів у гінеколога.

Коли будемо відзначати Міжнародний день дій за здоров’я жінок?

РікДатаДень
202428 травняВівторок
202528 травняСереда
202628 травняЧетвер
202728 травняП’ятниця
202828 травняНеділя
Позначки:
Copy link