Всесвітній день шампанського

У четверту п’ятницю жовтня планета святкує Всесвітній день шампанського (Global Champagne Day).

Всесвітній день шампанського в 2023 році відзначається 27 жовтня.

Схожі події:
🥂 День народження шампанського
🥂 Міжнародний день джину з тоніком
🥂 День коньяку

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія виникнення Всесвітнього дня шампанського

Історія виникнення цього напою досить незвичайна та цікава. Виникло шампанське випадково в одному з холодних регіонів Франції. Зміна погоди в сторону зниження температури перервала процес бродіння вина. Коли температура підвищилась, бродіння відновилося, зупинити ще раз його не вдалося. Так народилося шипуче вино. 

Одразу після своєї появи шампанське не мало стільки прихильників, як має зараз. Найбільший внесок в розповсюдження та оновлення смаку шампанського вніс монах П’єр Періньйон. Саме він почав експериментувати: змішувати різну сировину (сік винограду), розливати напій по пляшкам та закривати їх корком для збереження вуглекислого газу. За ці заслуги ім’я Періньйона отримала найдорожча та найкраща марка шампанського у світі – Dom Perignon.

Хоча роком народження ігристого вина вважається 1668, технологія його виготовлення винайдена лише в 1718 році. Ще через 10 років була заснована перша фабрика, яка виробляла та продавала шампанське. До початку XX сторіччя шампанське набуло популярності по всій планеті.

Позначки:
Copy link