Всесвітній день яйця

В 1996 році під час віденської конференції Міжнародна яєчна комісія проголосила, що відтепер у другу п’ятницю жовтня буде проводитися Всесвітній день яйця (World Egg Day). Комісія заявила, що є як мінімум 12 аргументів на користь цього свята. І більшість (включаючи виробників яєць) погодилися з цією пропозицією.

Всесвітній день яйця – це подія, що присвячена вшануванню неймовірного, багатого на поживні речовини продукту, яким є яйце. Недарма яйця називають “суперфудом”. Цей день покликаний відсвяткувати силу яйця та його потенціал для того, щоб нагодувати світ високоякісними продуктами харчування. Цей день також є платформою для підвищення обізнаності про користь яєць та їхню важливість у харчуванні людини.1

Важливість яєць

Яйця – це, мабуть, один з найдавніших продуктів харчування, відомих людству, який відіграє вирішальну роль у нашому житті та здоров’ї. Вони багаті на білок і слугують основою для безлічі кулінарних творінь, від продуктів для сніданку до приправ, таких як майонез. У багатьох культурах світу яйця були символом родючості, життя, оновлення та відродження, їх використовували як в кулінарних, так і в декоративних цілях. Яйця мали важливе значення в багатьох культурах з декоративних і релігійних причин, а також були знаком родючості та уособленням життя і оновлення.

Важливо згадати, що яйця бувають не лише курячі. Перепелині, качині, страусячі – такі самі корисні й поживні. Всесвітній день яйця також відображає важливість інших видів яєць, таких як ікра, яка є ікрою різних риб і вважається символом багатства.

У 2023 році Всесвітній день яйця відзначається 13 жовтня.
Споріднені події:

✔️ Всесвітній день рису
✔️ Всесвітній день молока
✔️ Всесвітній день тофу

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Як святкувати Всесвітній день яйця

Святкування Всесвітнього дня яйця можна почати зі сніданку, що включає яйця, наприклад, тарілку яєчні з беконом. На обід чудово підійде бутерброд з яєчним салатом. Любителі пригод можуть спробувати різні види яєць, які вони, можливо, не пробували раніше, наприклад, качині або гусячі яйця. Вивчення цікавих фактів про яйця та обмін ними з друзями та родиною також може бути частиною святкування. Для тих, хто має мистецькі нахили, творчість зі страусиним яйцем може стати захоплюючою пригодою.

Країни світу святкують Всесвітній день яйця по-різному, кожна з них додає до столу свої унікальні смаки та традиції. Цей день відзначається численними заходами, рекламними акціями, кампаніями в соціальних мережах та програмами нагородження, організованими на честь яйця. Міжнародна яєчна комісія розробила галузевий інструментарій, наповнений цінним контентом, щоб допомогти ентузіастам розпочати святкування, а також поширювати та ділитися інформацією про яйця.

Яйця – універсальний продукт, тому вони популярні у кулінарії різних країн. Відзнатіти цей день можна, приготувавши для себе та рідних частування:

  • Яєчню
  • Омлет
  • Запіканку
  • Безе
  • Фрітату
  • Тортілью
  • Пашот
  • Флан

Дослідження підтвердили, що потрібно і корисно вживати цей продукт регулярно. В яйцях міститься багато поживних речовин, вітамінів, мінералів та антиоксидантів, які лікують різні хвороби. Яйця, на відміну від м’яса, не підвищують рівень холестерину.

Всесвітній день яйця – це всесвітнє свято, яке підкреслює важливість і багатогранність яєць у нашому повсякденному житті.

Читайте нашу статтю: Страви з вареними яйцями

Страви з вареними яйцями
  1. https://www.internationalegg.com/our-work/world-egg-day/ []
Позначки:
Copy link