Всесвітній день біженців

Всесвітній день біженців

Що це за подія?

20 червня кожного року відзначається важлива подія – Всесвітній день біженців (World Refugee Day). Таку дату започаткувала Організація Об’єднаних Націй 4 грудня 2000 року. Подію поєднали з Міжнародним днем африканських біженців, який відзначався в цей же день ще з 1969 року.1

Схожа подія:
🧳 Міжнародний день мігранта
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

День біженців в Україні

Ще в 2014 році в Україні сотні тисяч людей змушені були покинуті свої домівки у зв’язку з російською окупацією Криму та деяких районів Донецької та Луганської областей. А в 2022, після повномасштабного вторгнення росії в Україну, не менше 7 млн українців стали біженцями, отримавши притулок в багатьох європейських країнах, США, Канаді тощо.

Мета Дня біженців

День біженців має за мету привернення уваги суспільства до труднощів людей, котрі змушені тікати з Батьківщини через конфлікти або/та низький рівень життя; наголошення на силі характеру біженців; залучення людства до співчуття та покращення їхнього перебування на чужій території.

Сьогодні у нашому світі близько 70 мільйонів осіб вимушено покинули рідну країну чи зазнали внутрішніх переміщень. Левова частина біженців тікає саме з Африки, Афганістану та Балканського півострова.

Коли будемо відзначати Всесвітній день біженців?

РікДатаДень
202420 червняЧетвер
202520 червняП’ятниця
202620 червняСубота
202720 червняНеділя
202820 червняВівторок
  1. https://www.un.org/en/observances/refugee-day []
Позначки:
Copy link