Всесвітній день мігрантів та біженців

Всесвітній день мігрантів та біженців

Всесвітній день мігрантів і біженців (World Day of Migrants and Refugees) – це щорічний захід, покликаний підвищити обізнаність про проблеми і внесок мігрантів і біженців у всьому світі.

Відзначається цей день в останню неділю вересня і нагадує про спільну відповідальність міжнародної спільноти за забезпечення прав і добробуту переміщених осіб.

У 2023 році Всесвітній день мігрантів та біженців відзначається 24 вересня.
Схожі події:

✔️ Всесвітній день біженців
✔️ Міжнародний день мігранта

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Походження та історія Всесвітнього дня мігрантів та біженців

Всесвітній день мігрантів та біженців відзначається щорічно з 1914 року. Зародження цього дня можна віднести до періоду, що передував початку Першої світової війни. Перейнявшись долею мільйонів італійців, які вимушено мігрували за кордон, Папа Пій Х закликав усіх об’єднати зусилля і молитися за мігрантів.

Його наступник, Папа Бенедикт XV, продовжив цей заклик і започаткував практичні заходи на підтримку італійських іммігрантів. З роками святкування еволюціонувало і охопило не лише мігрантів, але й біженців, визнаючи ширші виклики, з якими стикається переміщене населення.

Тема 2023 року: “Свобода вибору: мігрувати чи залишитися”

Тема 109-го Всесвітнього дня мігрантів і біженців, який відзначатиметься в неділю, 24 вересня 2023 року, – “Свобода вибору: мігрувати чи залишитися”. Ця тема підкреслює право людей вирішувати, чи бажають вони мігрувати, чи залишатися на батьківщині. Вона закликає замислитися над правом, яке ще не кодифіковане на міжнародному рівні: правом не мігрувати, або, простіше кажучи, правом залишатися на власній землі. Тема підкреслює важливість усунення першопричин міграції та забезпечення права людей на гідне життя і доступ до сталого розвитку в їхніх рідних країнах.

Всесвітній день мігрантів та біженців є нагодою висловити турботу про вразливих людей, які перебувають у процесі міграції, , а також підвищити обізнаність про можливості та виклики, пов’язані з міграцією. Суспільство має пам’ятати про тих, хто був змушений покинути свої домівки через конфлікти та переслідування.

Заходи в цей день

  • Ознайомлення з долею біженців та іммігрантів.
  • Налагодження зв’язків з громадами переміщених осіб або будинками для біженців.
  • Благодійність та пожертви на підтримку основних потреб мігрантів і біженців.
  • Участь у дискусіях і поширення історій мігрантів і біженців, щоб сприяти розумінню і співчуттю.

Згідно з даними Агентства ООН з питань біженців, на кінець травня 2023 року число українських біженців перевищило 8 мільйонів. Понад 5 мільйонів з них звернулися за статусом тимчасового захисту в країни Західної Європи.

Польща, Німеччина та Чехія, прийняли найбільше українців. Дотримуючись принципів Конвенції про статус біженців, вони адаптували своє законодавство для підтримки українців у ці важкі часи. Це стало наймасовішим вимушеним переселенням в Європі з часів Другої світової війни, як підтверджують в ООН.

Велика подяка країнам та їх громадянам, які прийняли українців та активно підтримують Україну у нас у боротьбі проти ворога!

Всесвітній день мігрантів і біженців – це день про спільний людський досвід і необхідність солідарності, розуміння і підтримки тих, хто був змушений покинути свої домівки.

Позначки:
Copy link