Всесвітній день БДСМ

Всесвітній день БДСМ

Всесвітній день БДСМ (World BDSM Day), що відзначається щорічно 24 липня, зобов’язаний своїм існуванням дуже відомому БДСМ-клубу в Барселоні, Rosas Cinco Club. Клуб був заснований у 2003 році швейцарським ентузіастом БДСМ Куртом Вальтером Фішером. Примітно, що Rosas Cinco Club – це перший клуб в Європі, присвячений виключно БДСМ, який випередив інші, що з’явилися пізніше по всьому континенту.

Ідея присвятити день БДСМ була запропонована Фішером у 2003 році. Дата 24 липня була обрана через те, що вона символічно відображає поняття БДСМ 24/7, що означає повну підкореність сабміссіва, який доступний своєму господареві або господині 24 години на добу, 7 днів на тиждень. Ця ініціатива була добре сприйнята і поступово перейнята іншими клубами, врешті-решт отримавши міжнародне визнання.

Що таке БДСМ?

БДСМ – це абревіатура, яка розшифровується як:

  • Бондаж і Дисципліна (B&D)
  • Домінування та підкорення (D&S)
  • Садизм і мазохізм (або садомазохізм) (S&M)

Ці терміни часто пов’язані між собою і використовуються для опису широкого спектру сексуальної поведінки та дій, які можуть включати використання фізичного контролю, психологічної сили або болю. Це також може включати рольові ігри, зв’язування та інші види діяльності.

  • Бондаж та дисципліна: Це передбачає використання фізичних або психологічних обмежень, включаючи використання предметів (наприклад, наручників або мотузок) або ситуацій. Дисципліна передбачає навчання людини поводитися певним чином за допомогою правил і покарань.
  • Домінування та підкорення: Це набір моделей поведінки, звичаїв і ритуалів, які передбачають передачу або втрату контролю (підпорядкування) іншій особі (домінування). Це може бути в сексуальному або несексуальному контексті і часто є консенсусною частиною особистих стосунків.
  • Садизм і мазохізм: Садизм – це акт отримання задоволення від заподіяння болю, страждань або приниження інших, тоді як мазохізм – це акт отримання задоволення від власного болю або приниження.

Важливо зазначити, що всі дії БДСМ повинні бути консенсуальними, обговорюватися заздалегідь і здійснюватися безпечним, розсудливим і консенсуальним способом (часто скорочено SSC) або усвідомленим консенсуальним збоченням (RACK).

Схожі події:
✔️ Міжнародний день фетишу
✔️ Міжнародний день сексу

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Відзначення Всесвітнього дня БДСМ

Всесвітній день БДСМ святкують по-різному, а клуб Rosas Cinco організовує багатоденні заходи до 24 липня. Ці заходи включають конференції, концерти, шоу та інші мистецькі перформанси. Метою є подолання табу та виправлення хибних уявлень про БДСМ.

За останні роки БДСМ набув значної популярності та інтерес у суспільстві, частково завдяки його зображенню в засобах масової інформації, в культурі та мистецтві. Зокрема, у дуже популярній трилогії книг і фільмів “П’ятдесят відтінків сірого”. Інтернет також відіграв значну роль у цьому зростаючому інтересі, надаючи людям платформу для дослідження і вивчення теми, відкриваючи для себе незнайомий, але привабливий сексуальний світ.

Історично ненормативні сексуальні практики часто піддавалися стигматизації та нерозумінню. Однак ставлення суспільства змінюється, і БДСМ більше не сприймається як “брудна практика”, якій віддаються таємно. Натомість це все частіше визнається здоровою практикою, яка може принести позитивні психологічні результати у стосунках між відданими парами.

Відносини між домінуючим і підлеглим, хоча декому важко їх зрозуміти, для тих, хто бере в них участь, є корисним досвідом. Йдеться про відчуття влади або її відсутності, і саме ця динаміка надихає тих, хто бере участь у БДСМ.

Позначки:
Copy link