Всесвітній день синдрому Шегрена

Всесвітній день синдрому Шегрена

Всесвітній день синдрому Шегрена (World Sjogren`s Day), який відзначається щорічно 23 липня, – це день, присвячений підвищенню обізнаності про синдром Шегрена, складне і часто важкорозпізнаване захворювання. Цей день покликаний показати обличчя мільйонів людей, які живуть з цим захворюванням або страждають від його симптомів, але ще не мають діагнозу. Він дає можливість людям, які страждають на хворобу Шегрена, звернутися до своїх близьких за підтримкою та і розповісти їм про цю хворобу, щоб отриматити медичний супровід і лікування.

Синдром Шегрена був вперше виявлений доктором Генріком Шегреном, шведським офтальмологом, у 1933 році. Він зустрів пацієнта, який скаржився на сухість очей, сухість у роті та біль у суглобах. Хоча кожен з цих симптомів вже був добре відомий, саме їх поєднання доктор Шегрен помітив і вирішив дослідити. Його робота не лише проклала шлях для сучасних дослідників у цій галузі, але й допомогла всім пацієнтам, які живуть з цим складним захворюванням.

Всесвітній день синдрому Шегрена був заснований Фондом Шегрена з метою підвищення рівня обізнаності про це захворювання. Він відзначається щороку 23 липня, в день народження доктора Генріка Шегрена. До Фонду приєднуються організації з усього світу, щоб привернути увагу до хвороби Шегрена та її впливу на мільйони пацієнтів.

Схожі події:
✔️ Міжнародний день поширення інформації про хронічні імунологічні та неврологічні захворювання
✔️ Міжнародний день інформування про синдром Драве
✔️ Всесвітній день антифосфоліпідного синдрому

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Синдром Шегрена – це розлад імунної системи, що характеризується сухістю в очах і роті, оскільки він вражає клітини, які виробляють слину і сльози. Він також може вражати інші частини тіла, такі як щитовидна залоза, нирки, печінка, легені та нерви. Інші симптоми включають біль у суглобах, шкірні висипання, сухість піхви, безперервний сухий кашель, збільшення слинних залоз, поганий стан зубів, надмірну спрагу і тривалу втому різного роду.

Прочитайте про синдром Шегрена, щоб дізнатися більше про цю хворобу та сучасні методи лікування, поділіться з іншими цією інформацією для своєчасного діагностування цього синдрому.

Позначки:
Copy link