Всесвітній день бабусь, дідусів та людей похилого віку

Всесвітній день бабусь, дідусів та людей похилого віку

Всесвітній день бабусь, дідусів та людей похилого віку (World Day for Grandparents and the Elderly), який відзначається щороку в четверту неділю липня, – це день, присвячений вшануванню мудрості, досвіду та внеску людей похилого віку.

Встановлений Папою Франциском, цей день є нагадуванням про важливу роль, яку бабусі й дідусі та люди похилого віку відіграють у нашому житті та суспільстві. Це день, щоб показати нашу вдячність і переконатися, що вони не забуті і не залишаються поза увагою.

У 2023 році Всесвітній день бабусь, дідусів та людей похилого віку відзначається 23 липня.

Схожі події:
✔️ День бабусь та дідусів
✔️ День дідусів та бабусь
✔️ Міжнародний день людей похилого віку
✔️ День захисту людей похилого віку

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія Всесвітнього дня бабусь і дідусів та людей похилого віку

Всесвітній день бабусь, дідусів та людей похилого віку був заснований Папою Франциском і вперше відзначався в неділю, 25 липня 2021 року. День відзначається щороку в неділю, найближчу до дня пам’яті святих Йоакима і Анни, яких вважають дідом і бабою Ісуса. Асоціація католицьких бабусь і дідусів відіграє важливу роль у кампанії за більше визнання бабусь і дідусів за їхню роль у передачі віри наступному поколінню. Оголошення про це нове загальноцерковне святкування стало відповіддю на їхнє молитовне прохання до Папи Франциска.

Бабусі й дідусі та люди похилого віку часто є сполучною ланкою між різними поколіннями, передаючи життєвий досвід, зберігаючи коріння народів і співаючи хвалу Богові. Вони є скарбницею мудрості та знань, а їхній внесок у сім’ї та громади неоціненний. Всесвітній день бабусь і дідусів та людей похилого віку є нагадуванням про залежність літніх людей від суспільства і навпаки. Він підкреслює важливість діалогу між поколіннями та необхідність залучення молоді до мудрості літніх людей.

Як відзначити Всесвітній день бабусь, дідусів та людей похилого віку

  • Поділіться своєю історією: згадайте про роль бабусь, дідусів та інших літніх людей у вашому житті.
  • Пожертвуйте організаціям, що підтримують людей похилого віку.
  • Поділіться в соцмережах, використовуйте хештег #WorldDayforGrandparentsandtheElderly, щоб поділитися інформацією про цей день і своїм особистим досвідом.
  • Дізнайтеся більше про виклики та проблеми, з якими стикаються люди похилого віку. Це допоможе вам краще зрозуміти їхній досвід і внесок, який вони роблять у наше суспільство.
  • Відвідайте та потурбуйтесь про літніх людей. Якщо є можливість, відвідайте своїх бабусь і дідусів або людей похилого віку у вашій громаді. Проведіть з ними час, послухайте їхні історії і покажіть їм, що їх люблять і цінують.

Незалежно від того, чи є ви онуком, батьком, опікуном або просто людиною, яка визнає цінність людей похилого віку, цей день надає можливість висловити вдячність і підтримку. У цей день та інші дні року, даруйте літнім людям свою увагу та повагу – це найцінніше.

Коли будемо відзначати Всесвітній день бабусь, дідусів та людей похилого віку?

РікДатаДень
202428 липняНеділя
202527 липняНеділя
202626 липняНеділя
202725 липняНеділя
202823 липняНеділя
Позначки:
Copy link