Усікновення глави Святого пророка Іоана Предтечі (строгий піст)

Усікновення голови Святого пророка Івана Предтечі (суворий піст)

Відтепер в Україні 29 серпня (раніше 11 вересня) православні та греко-католики відзначають день Усікновення голови Святого пророка Івана Предтечі – мученицьку загибель великого пророка.

Схожі події: Захарів день. День пам’яті святого пророка Захарія Серповидця та Пророка Самуїла
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Іван Предтеча в православному світі шанується найвище за інших святих після Богоматері, адже він пророкував пришестя Спасителя та похрестив Месію у річці Йордан. Невдовзі після цього Хрестителя ув’язнив цар Ірод Антипа – син того царя Ірода, який забрав життя 14 тисяч невинних дітей у Віфлеємі. Цар одружився з дружиною свого брата Пилипа Іродіадою, коли брат був ще живий. Іван викрив це, за що Іродіада наказала чоловікові вбити пророка.

Хоч Ірод вважав Івана за великого пророка, прислухався до його слів та боявся народного гніву, він все ж догодив дружині та кинув Предтечу до в’язниці. Іродіаді й цього було замало. Через рік після ув’язнення на бенкеті танцювала дочка Іродіади Саломія, й Ірод поклявся віддати своїй падчерці усе, чого та забажає. За настановою матері Саломія витребувала голову Івана Хрестителя, на що Ірод мусив погодитись, бо дав клятву. За наказом царя воїн відтяв голову Пророка і приніс її на таці Саломії. 

  • 29 серпня християни дотримуються суворого посту як виразу скорботи. У цей день не вживають м’ясо, рибу та молочні продукти, утримуються від алкоголю, щоб нагадати собі, до яких наслідків призводить пристрасть і нестриманість.

Коли будемо відзначати Усікновення голови Святого пророка Івана Предтечі?

РікДатаДень
202429 серпняЧетвер
202529 серпняП’ятниця
202629 серпняСубота
202729 серпняНеділя
202829 серпняВівторок

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

Позначки:
Copy link