Всесвітній день надання першої медичної допомоги

Всесвітній день надання першої медичної допомоги

У 2000 році членами Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця було ініційовано щорічне проведення Всесвітнього дня надання першої медичної допомоги. Відтоді це свято відзначається у другу суботу вересня щорічно. 

У 2023 році Всесвітній день надання першої медичної допомоги припадає на 9 вересня.

Схожі події:
🚑 Міжнародний день лікаря в 2022
🚑 Міжнародний день медичного транспорту
🚑 Міжнародний день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Важливість проведення Всесвітнього дня надання першої медичної допомоги

Ініціатори наголосили на важливості проведення навчальних заходів з порятунку життя серед громадян, які не мають спеціальної медичної освіти. Нещасний випадок може трапитись у найнесподіваніший час там, де ніхто цього не очікує, і де далеко не завжди поруч є медики. Тому важливо, щоб кожна свідома людина мала базові навички з надання необхідної допомоги потерпілому для порятунку життя.

Золота година

  • У надзвичайних ситуаціях важливо діяти рішуче, адже кожна секунда може бути фатальною, а зволікання – коштувати життя.
  • Відомо, що компенсаторні функції людини націлені на підтримання стабільного стану й активно діють протягом однієї години після травмування. Далі ці функції послаблюються. Якщо встигнути надати допомогу протягом цього часу – можна значно підвищити шанси на порятунок потерпілого.
  • Цей період часу називається «золота година», коли людина знаходиться між життям та смертю. 
Позначки:
Copy link