Свято Грузинської ікони Божої Матері

Свято Грузинської ікони Божої Матері

22 серпня відзначають Свято Грузинської ікони Божої Матері.

Грузинська ікона Божої Матері, також відома як “Провідниця” або “Путівниця”, глибоко шанується у православній християнській традиції. Прославлена своїми чудодійними властивостями, ця ікона символізує духовний провід і вічне спасіння.

Схожі події: Стрітення Вишгородської (Володимирської) ікони Пресвятої Богородиці та Преподобного Григорія, іконописця Печерського

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія Грузинської ікони сягає початку 17 століття, коли багато християнських реліквій було вивезено з Грузії під час перської навали на чолі з шахом Аббасом у 1622 році. Ікона, прикрашена сріблом і золотом, була продана російським купцям, а згодом придбана купцем на ім’я Стефан, який зберігав її з глибокою пошаною. Потім її перевезли до Чорногорського монастиря в Архангельській області росії, де вона прославилася своїми чудотворними властивостями.

Грузинська ікона Божої Матері
Грузинська ікона Божої Матері

Особливої слави ікона набула під час епідемії чуми у 1654 році. Її привезли до Москви, де вважалося, що ті, хто молився перед нею, позбавлялися від смертельної хвороби. Ця подія значно посилила шанування ікони, що призвело до встановлення Патріархом Никоном у 1658 році щорічного святкування.

В іконографії Грузинська ікона Божої Матері належить до типу “Одигітрія”, де Богородиця зображується такою, що вказує на Христа, якого тримає на лівій руці. Таке зображення підкреслює роль Діви Марії як провідниці до Христа, а через Нього – до вічного спасіння. Ікона ілюструє християнський спосіб життя, який полягає в тому, щоб тримати Бога в серці і слідувати Його заповідям.

Свято, присвячене цій іконі, вшановує не лише її історичні та чудотворні атрибути, але й незламну віру в божественне керівництво та захист, яку вона надихає серед християн.

Коли будемо відзначати Свято Грузинської ікони Божої Матері?

РікДатаДень
202422 серпняЧетвер
202522 серпняП’ятниця
202622 серпняСубота
202722 серпняНеділя
202822 серпняВівторок

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

Позначки:
Copy link