Преподобного Григорія, іконописця Печерського

День пам’яті Преподобного Григорія іконописця Печерського

8 (21) серпня – День пам’яті Преподобного Григорія, іконописця Печерського, шанованого православного святого. Даних про життя, дату та місце народження збереглося дуже мало. Вважається, що помер Григорій у віці близько 50 років на початку XII століття у Києві. Мощі знаходяться у Ближніх печерах, недалеко від останків Олексія Печерського.

Схожі події: День пам’яті преподобного Павла Комельського та День пам’яті священномученика Євфимія Сардійського

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

У літописах 1661 та 1703 років він згадується як Григорій Маляр. За 40 років уже відображається як Преподобний Григорій Іконописець. У «Сказанні про святих іконописців» вказується, що він є автором великої кількості образів, які існують на нашій землі. Дехто вважає його сподвижником Аліпія Печерського.

Також преподобного Григорія дехто називає візантійським, вважаючи його одним із малярів, які прибули до Києва із Візантії для прикрашання церкви, збудованої на честь Успіння Пресвятої Богородиці. Загальноцерковне вшанування Преподобного Георгія іконописця Печерського почалося після дозволу Святійшого Синоду у другій половині XVIII століття. З цього часу свято стали включати у загальноцерковні місяцеслови імен ряду київських святих.

Коли будемо відзначати День памʼяті Преподобного Григорія, іконописця Печерського?

РікДатаДень
20248 серпняЧетвер
20258 серпняП’ятниця
20268 серпняСубота
20278 серпняНеділя
20288 серпняВівторок

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

Позначки:
Copy link