Стрiтення Вишгородської (Володимирської) iкони Пресвятої Богородицi

Стрітення Вишгородської (Володимирської) ікони Пресвятої Богородиці

ПЦУ (Православна Церква України згідно рішення синоду від 21 серпня 2020 року відзначає свято на честь Вишгородської ікони:

  • 15 квітня (28 квітня) в день пам’яті святого благовірного великого князя Київського Мстислава Володимировича, у святому Хрещенні Федора.
  • Встановлено також два додаткових дні вшанування для Вишгородської ікони Божої Матері – 8 липня та 22 жовтня за новоюліанським календарем.

Церква та віряни шанують у молитвах стрітення Вишгородської (Володимирської) ікони Пресвятої Богородиці. Зображення було написане євангелістом Лукою на уламку стола, за яким за трапезою сиділи Син Божий з Богородицею та праведним Йосипом. Також є дані, що автором ікони був святий Аліпій Київський. 

Схожі події: Святкування на честь Віленської ікони Божої Матері та Преподобного Григорія, іконописця Печерського

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Цей образ Пресвятої Матері Божої – один із найшанованих вірянами. З Константинополю ікона у 1131 році потрапила до Русі до рук князя Мстислава та була виставлена у Вишгородському дівочому монастирі – давньому помісному уділі княгині Ольги. Пізніше образ викрав суздальський князь Андрій Боголюбський та розмістив його у Володимирі-на-Клязьмі. Ще пізніше під час татаро-монгольських набігів образ був переміщений до Москви, де знаходиться досі. 

Саме з Москви почалася розповсюджуватися слава про ікону як образ чудотворний. Тут вона не раз рятувала місто у часи скрути, а тепер не перше століття допомагає християнам. Якщо повернутися до історичних джерел ікони, стає зрозуміло, чому в неї така сила та велике значення. Перекази стверджують, що це перше зображення Богородиці при її житті, і воно було схвалене нею самою. З тих часів на це зображення орієнтувалися іконописці та скульптори всього світу при створенні інших образів Діви Марії.

Позначки:
Copy link