День обертання Землі

День обертання Землі

Щорічно 8 січня людьми з різних куточків планети відзначається День обертання Землі. У 1851 році фізик родом із Франції, на ім’я Жан Фуко, створив інструмент, за допомогою якого пізніше закріпив свою теорему про те, що Земля обертається.

Це друге протягом року свято, присвячене 3-й від Сонця планеті і її численним екосистемам, які забезпечують життя людству.

Цікаві події:
🌎 Година Землі
🌍 Всесвітній день Землі
🌏 День екологічного боргу

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Експеримент Фуко, що довів обертання Землі

Прилад, який допоміг зробити таке важливе відкриття, був представлений у формі важкої латунної кулі, підвішеної до стелі. Кріплення зі сталевого дроту дозволяло маятнику рухатися у будь-який бік. Повертаючи кулю з боку в бік, Фуко помітив обертання площини приладу, хоча ніяких пояснень цьому не було. Вчений приміряв модель планети на латунну кулю й остаточно впевнився, що експеримент довів теорію про обертання Землі.

Саме вночі 8 січня дослідник зафіксував спостереження у робочому журналі, і у цьому ж році продемонстрував свій прилад академікам Парижа. Апарат був названий на честь дослідника – маятник Фуко. Пам’ять про дослід щодо доведення обертання Землі відзначається кожного року.

Позначки:
Share via
Copy link