Різдво Іоана Предтечі, хрестителя Господнього

Різдво Івана Предтечі, Хрестителя Господнього

Кожен рік 7 липня усі православні України святкують Різдво Пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього Івана. Цього дня віряни згадують та шанують пам’ять Івана Хрестителя – одного з найбільш шанованих святих, попередника Ісуса Христа (від цього його називають Предтечею) та його хрестителя.

Народився Пророк Іван у родині священика Захарії та його дружини Єлизавети, яку вважають родичкою матері Ісуса, приблизно за півроку до народження Христа (6-2 роки до Різдва Христова за визначенням істориків). Народження Івана та його подальше життя можна назвати божою милістю. Батьки його були на той момент вже старими, а часи, в які він народився, були страшними: Івану вдалося вижити під час масового вбивства новонароджених в Віфлеємі за наказом Ірода Великого. 

І все це недарма, тому що саме Івану було вготовано передбачити пришестя Сина Божого, саме він повинен був впізнати його серед інших людей та розповісти всім про його появу, а потім хрестити Ісуса Христа в водах Йордану. 

Як і більшість святих, Іван Хреститель (ім’я в народі) пішов з життя у муках. Батько того самого Ірода Антип наказав відтяти голову пророка приблизно через 30 років від Різдва Христового.

Позначки:
Copy link