Різдво Іоана Предтечі, хрестителя Господнього

Різдво Івана Предтечі, Хрестителя Господнього

Кожен рік 24 червня (7 липня) усі православні України святкують Різдво Пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього Івана. Цього дня віряни згадують та шанують пам’ять Івана Хрестителя – одного з найбільш шанованих святих, попередника Ісуса Христа (від цього його називають Предтечею) та його хрестителя.

Народився Пророк Іван у родині священика Захарії та його дружини Єлизавети, яку вважають родичкою матері Ісуса, приблизно за півроку до народження Христа (6-2 роки до Різдва Христова за визначенням істориків). Народження Івана та його подальше життя можна назвати божою милістю. Батьки його були на той момент вже старими, а часи, в які він народився, були страшними: Івану вдалося вижити під час масового вбивства новонароджених в Віфлеємі за наказом Ірода Великого. 

І все це недарма, тому що саме Івану було вготовано передбачити пришестя Сина Божого, саме він повинен був впізнати його серед інших людей та розповісти всім про його появу, а потім хрестити Ісуса Христа в водах Йордану. 

Як і більшість святих, Іван Хреститель (ім’я в народі) пішов з життя у муках. Батько того самого Ірода Антип наказав відтяти голову пророка приблизно через 30 років від Різдва Христового.

Коли будемо відзначати Різдво Івана Предтечі?

РікДатаДень
202424 червняПонеділок
202524 червняВівторок
202624 червняСереда
202724 червняЧетвер
202824 червняСубота

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

Позначки:
Copy link