Святкування собору Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна

Святкування собору Предтечі і Хрестителя Господнього Івана

Після закінчення різдвяно-новорічних свят 7 (20) січня віряни відмічають важливу подію – Святкування собору Предтечі і Хрестителя Господнього Івана. Це свято – одне з шести, які згадують шанованих святих.

Споріднені події: Різдво Івана Предтечі, Хрестителя Господнього та Католицьке різдво святого Івана Хрестителя (день народження Івана Хрестителя)

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

В Євангелії зазначено, що народився Іван у сім’ї священнослужителя Захарія і праведниці Єлизавети царської крові (приходилася ріднею Богородиці) поблизу Хеврона на півдні від Єрусалиму. Народився хлопчик на пів року раніше від Христа, завдяки Божій милості зміг уникнути смерті під час вбивства Вифлеємських немовлят. Життя Іоанн провів в пустелі, готуючись до служіння Господу, постився, багато молився. У віці 30 років Господь призвав Івана нести проповідь народу Ізраїля. 

Іоанн виконав своє покликання, з’явився на річці Йордан, щоб підготувати народ до приходу Христа. Він проповідував покаяння, хрещення для відпускання гріхів. Згодом на Йордані з’явився і сам Ісус для прийняття хрещення. Саме Іван хрестив свого друга Ісуса Христа в Йордані, за що і має ім’я Хреститель. За свою відданість Христу та його вченню Предтеча поплатився своїм життям. За відважні діяння та викриття гріховних зв’язків безбожного царя Ірода, Предтечу було страчено шляхом відтинання голови.  Частина його мощей знаходиться у Севастії.

У православних парафіян ставлення до цього Святого особливо шанобливе. Він вшановується протягом церковного року шістьма знаменними датами, зокрема 20 січня – День Собору Предтечі

Іван Хреститель є велетнем духу, що міцно стоїть на межі Старого та Нового завітів. Він ніби є завершальною ланкою пророків та відкриває апостолів. Це не тільки пророк, а і Великомученик, Предтеча та Хреститель Ісуса. 

Позначки:
Copy link