День пам'яті преподобного Аврамія Затворника

День пам’яті преподобного Аврамія Затворника

29 жовтня (11 листопада ) православний світ відзначає День пам’яті преподобного Аврамія Затворника. Він був ченцем у Києво-Печерському монастирі й у молодому віці подвизався у Ближніх Печерах Святого Антонія. Ще за життя його було зведено до рангу православних святих, а зараз мощі зберігаються у Києво-Печерській Лаврі.

Схожа подія: День пам’яті преподобної Матрони Константинопольської

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Пам’ять преподобного Аврамія Затворника відзначається в день іншого святого — Аврамія Затворника в Месопотамії.

Цей святий дожив до похилого віку та вмер у 360 році нашої ери. Він рано залишив батьківський дім та проводив дні у молитві в пустельному місці. Все, що молодий чоловік отримав у спадщину від своєї родини, він роздав жебракам. До нього тягнулися ті, хто шукав мудрості та духовного світла.

Незабаром його було призначено пресвітером до язичницького селища у Месопотамії. Протягом трьох років він займався освітою язичників та побудовою Божого храму на місці язичницького капища. Після того, як останнього невірного було звернуто до християнства, преподобний Аврамій пішов у свою пустельну келію. Згідно з оповідями, диявол кілька разів намагався спокусити його, постаючи перед ним у різних образах. Але святий розгадував злий умисел і давав відсіч нечистому.

Після п’ятдесятирічного подвижницького життя преподобний Аврамій мирно відійшов до Господа.

Позначки:
Copy link