Праведної Нонни, матері святого Григорія Богослова

День памʼяті праведної Нонни, матері святого Григорія Богослова

5 (18) серпня віряни вшановують пам’ять Святої Нонни – матері Григорія Богослова

Схожі події: День пам’яті рівноапостольної Ніни, просвітительки Грузії та Собор Архангела Гавриїла

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Нонна народилася у сім’ї благочестивих християн Фільтата та Горгонії, згідно з християнськими звичаями була й вихована. Чоловіком Нонни став багатий землевласник Григорій Аріанзський. Їхній шлюб був вигідним у матеріальному плані, але тяжким для благочестивої душі дівчини. Григорій був язичником і поклонявся вогню. Нонна молилась Творцю кожен день і прохала його привести чоловіка до святої істини. 

Молитви Нонни були почуті, Григорій прийшов до Бога та віддав себе церкві, згодом став єпископом Назіанським. Праведна Нонна мала до Бога ще одне прохання – народити первістка. І це бажання стало реальним, першого та улюбленого сина назвали Григорієм. Григорій став таким же благочестивим, як і мати, змалку вивчив Священне Писання, отримав гарну освіту в Афінах, прийняв хрещення у 26 років.

Все своє життя Свята Нонна присвятила вихованню дітей, служінню Господу та благодійності. Останні роки жінки були тяжкими, вона втратила молодших дітей, але від віри своєї не відмовилась. Нонна пішла з життя слідом за чоловіком у 374 році, сталося це під час молитви в церкві. 

Головний подвиг Нонни полягає в тому, що вона своєю вірою, терпінням та благочестям привела до Господа та віддала в його руки найдорожче – своє життя та життя всіх членів її родини. Всі вони разом з нею зараховані до лику святих Православної Церкви.

Коли будемо відзначати День памʼяті праведної Нонни?

РікДатаДень
20245 серпняПонеділок
20255 серпняВівторок
20265 серпняСереда
20275 серпняЧетвер
20285 серпняСубота

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

Позначки:
Copy link