День пам’яті рівноапостольної Ніни, просвітительки Грузії

День пам’яті рівноапостольної Ніни, просвітительки Грузії

14 (27) січня відзначається День пам’яті рівноапостольної Ніни, просвітительки Грузії. Все своє життя ця тендітна жінка проповідувала Євангеліє та творила чудеса зцілення. У наш час її мощі зберігаються у Бодбійському монастирі біля містечка Сігнахі та визнані його головною святинею.

Схожі події: День пам’яті преподобного Якова Сирійського та День пам’яті святих мучеників Онисифора і Порфирія

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Ніна народилася у Каппадокії приблизно у 280 році. Її родина походила зі знатного роду, а братом матері був Патріарх Єрусалимський. З дитинства дівчинка із задоволенням слухала розповіді про життя Ісуса Христа. У двадцять років вона прийшла з батьками до Єрусалиму, де її виховання доручили благочестивій Ніанфорі. Від цієї жінки Ніна дізналася, що хітон Христа зберігається на Кавказі у місті Мцхеті. Але мешканці тих країв є язичниками, які не знають Євангельської проповіді. Після цієї розмови Ніні явилася Пресвята Діва. Вона наказала дівчинці йти до Грузії та дала їй хрест з виноградної лози. 

Перетинаючи великі перешкоди, холод та голод, Ніна дійшла до країни Іверської, де почала розповсюджувати вчення Христа та творити дива. Незабаром у неї з’явились учениці, які після смерті наставниці у 335 році продовжили виконувати її місію. 

Позначки:
Copy link