Міжнародний день здоров'я душі та тіла

Міжнародний день здоров’я душі та тіла

3 січня у багатьох країнах проводиться Міжнародний день здоров’я душі та тіла (International Mind-Body Wellness Day). Це день, присвячений визнанню і зміцненню зв’язку між нашим психічним і фізичним здоров’ям. Цей день нагадує про важливість підтримки балансу між нашим емоційним, психічним і фізичним добробутом.

Зв’язок розуму, тіла і душі відіграє важливу роль у здоров’ї та добробуті людини. Емоції, цілі, духовний досвід, переконання, дії та звички впливають на гармонію душі й тіла. Тому цей день – гарна нагода дослухатись до себе і, можливо, навіть почати жити по-новому. Початок Нового року ще один привід створити «нового себе». 

Концепція гармонії душі та тіла

Концепція гармонії душі та тіла існує сторіччями. Є багато способів, за допомогою яких її можливо досягти, поліпшити здоров’я та досягти добробуту. Будьте сміливими, почніть з малого, навіть зміна інтер’єру кімнати може стати першим кроком. А зміна раціону харчування, уроки усвідомленості, медитації, різні духовні практики, нові цілі в житті допоможуть стати «цільним».

Вдосконалюйте себе, долучайте близьких і друзів, діліться своїми успіхами та досягненнями в соцмережах з хештегом «здорове тіло і душа».

Значення душевно-тілесного здоров’я

Історична перспектива
Концепція взаємозв’язку розуму і тіла не є новою, вона існує вже тисячі років. Гіппократ, якого часто вважають батьком медицини, наголошував на природному зціленні та важливості гармонії між розумом і тілом. В останні десятиліття спостерігається відродження уваги до синергетичного взаємозв’язку між психічним і фізичним здоров’ям.

Сучасне розуміння
Сучасна наука посилила зв’язок між розумом і тілом, демонструючи, як здоровий розум може привести до здорового тіла і навпаки. Такий цілісний підхід до здоров’я має вирішальне значення в нашому швидкоплинному і часто стресовому світі.

Відзначення Міжнародного дня здоров’я душі та тіла

Фізичні аспекти, що поєднують розум і тіло

 • Йога – це ідеальне поєднання фізичних вправ і ментального розслаблення. Вона допомагає підвищити гнучкість, покращує дихання та сприяє збалансованому обміну речовин.
 • Дихальні вправи. Цілеспрямовані дихальні практики можуть заспокоїти нерви, зменшити стрес і покращити концентрацію уваги. Корисними є такі техніки, як дихання з усвідомленням, дихання животом та дихання “коробкою”.
 • Гідратація. Вживання достатньої кількості води має важливе значення для фізичного здоров’я, яке, в свою чергу, впливає на ясність розуму і когнітивні функції.
 • Гігієна сну. Якісний сон є життєво важливим для психічного та фізичного здоров’я. Він покращує когнітивні функції, емоційну рівновагу та загальне фізичне здоров’я.
 • Здорове та збалансоване харчування.

Читайте нашу статтю: Йога для початківців

йога для початківців

Навчання та практика оздоровлення

 • Медитація. Медитація може допомогти знизити кров’яний тиск, покращити серцебиття та покращити загальний психічний стан.
 • Освітні ресурси. Використайте цей день, щоб дізнатися більше про зв’язок між розумом і тілом та про те, як практикувати велнес у повсякденному житті.

Взаємозв’язок між розумом і тілом

 • Вплив на загальний стан здоров’я
  Взаємозв’язок між розумом і тілом відіграє вирішальну роль у нашому загальному стані здоров’я. Нейромедіатори в мозку гарантують, що наші думки безпосередньо впливають на наш фізичний стан. Здорове тіло може привести до здорового розуму, що підкреслює необхідність фізичної підготовки та збалансованого харчування.
 • Цілющі сили
  З’являється все більше доказів того, що розум відіграє життєво важливу роль у зціленні тіла. Практики, які об’єднують розум і тіло, такі як медитація та релаксаційні рухи, показали позитивний вплив на фізичні недуги.

Чому важливий Міжнародний день здоров’я розуму і тіла

 • Сприяє цілісному здоров’ю. Цей день заохочує до комплексного підходу до здоров’я, враховуючи як психічні, так і фізичні аспекти.
 • Підвищує обізнаність. Допомагає поширювати інформацію про важливість підтримання балансу між розумом і тілом для загального добробуту.
 • Заохочує до турботи про себе, нагадує про необхідність приділяти час турботі про себе, яке живить як розум, так і тіло.

Міжнародний день здоров’я душі та тіла — це заклик до дій, щоб зробити пріоритетом наше фізичне й ментальне здоров’я. Це день, коли ми можемо брати участь у заходах, які сприяють нашому психічному і фізичному добробуту, дізнаватися про взаємозв’язок нашого розуму і тіла, а також застосовувати практики, які сприяють загальному здоров’ю. Важливо, щоб цей день відзначався нами не один раз на рік, а був щоденною практикою і способом життя. Викоритайте цей день, щоб перезавантажитися, підзарядитися і підтвердити свою прихильність до збалансованого і здорового способу життя.

Схожі події:
🧘🏻‍♀️ Всесвітній день гармонії
🧘🏻‍♀️ Міжнародний день усвідомлення
🧘🏻‍♀️ День самооновлення

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Copy link