Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку
Що це за день?
Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку – це свято, якому ще немає 10 років, проте воно активно відзначається світовою спільнотою. Для цієї знаменної події була обрана дата 6 квітня. Свято було запроваджене представниками ООН з метою звернути увагу людства на важливість спорту та спортивних змагань для розвитку людства та створення мирних відносин. Спортивна активність – це запорука здоров’я та добробуту, а об’єднання різних націй навколо спортивних подій сприяє миру на нашій планеті.
Схожі події:
⚽️ Міжнародний жіночий спортивний день
⚽️ Всесвітній день спортивної боротьби
⚽️ Всесвітній день дитячого футболу
⚽️ Всесвітній день науки за мир і розвиток
⚽️ Міжнародний день багатосторонності і дипломатії заради миру
⚽️ Міжнародний день культури злагоди та миру
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.
Як виникла ідея відзначати Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку?
Запровадження Міжнародного дня спорту на благо миру та розвитку відбулося влітку 2013 року на засіданні Генасамблеї Організації Об’єднаних Націй. Рішення про святкування та пов’язана з ним резолюція були прийняті одноголосно.
Під час першого святкування цієї дати (це відбулося 6 квітня 2014 року) Пан Гі Мун, який на той час обіймав посаду Генерального секретаря ООН, звернувся до міжнародної спільноти з словами підбадьорення та з проханням підтримати святкування Міжнародного дня спорту на благо миру та розвитку. За його словами спорт – це універсальний об’єднувальний фактор для людей різного соціального походження, національності та статків. Любов до спорту дозволяє усунути суперечки та розбіжності між різними верствами населення нашої планети.
Спорт відкриває перед нами великі можливості для фізичного та морального розвитку, він зміцнює безліч людських цінностей, які протягом десятиліть відстоюються в ООН. Серед них – рівність, справедливість та взаємоповага. Завдяки спорту суспільство змінюється на краще. На думку представників ООН спорт є чудовим інструментом для поширення ідей миру, позитивних соціальних та економічних цілей розвитку, що сформовані в так званій Декларації тисячоліття.
Виникнення та розвиток спорту
Спритність, швидкість та витривалість цінувалися в усі часи історії людства. За словами істориків та археологів ще первісні люди змагалися у своїй силі під час полювань. Проте офіційно батьківщиною фізичної культури, спорту та спортивних змагань вважається Давня Греція. Саме тут виникли олімпійські ігри, саме тут величезне значення мали сила та фізична підготовка. Так, атлети цінувалися не менше аніж науковці та філософи.
Не менш важливим було фізичне виховання і на Далекому Сході. Саме тут розвивалися відомі зараз види бойових мистецтв: кунгфу та ушу в Китаї, дзюдо та айкідо в Японії, тайський бокс в Таїланді, тхеквондо в Кореї тощо. Вправи єдиноборств були призначені для загартування витривалості, вправності, сили та наполегливості бійців.
У процесі розвитку людства з’являлися нові форми фізичних змагань.
Олімпійські ігри
Олімпійські ігри вважаються наймасштабнішими міжнародними змаганнями, що відбуваються через кожні чотири роки під керівництвом Міжнародного олімпійського комітету. Найбільше досягнення, до якого прагне кожен спортсмен – медаль олімпійських ігор.
Перші Олімпійські ігри проводилися в Давній Греції в період з 776-го до нашої ери по 393-й рік нашої ери. Змагання відбувалися у місті Олімпії, яке вважалося для атлетів священним. Саме від цього міста походить сучасна назва «Олімпійські ігри».
Відродження сучасних міжнародних спортивних змагань припадає на кінець 19 століття. Ініціатором відновлення цієї спортивної традиції став П’єр де Кубертен – відомий громадський діяч з Франції. Перші сучасні Олімпійські ігри відбулися в 1896 році та проводяться раз у 4 роки. Виключеннями стали роки Першої та Другої світових війн. В першій половині 20-го століття світова спільнота почала проводити так звані зимові Олімпійські ігри, які також відбуваються що чотири роки, які не збігаються з роком проведення літніх ігор.
Спорт важливий і для спортсменів з обмеженими фізичними можливостями, які беруть участь в Паралімпійських іграх, що є продовженням традиційних Олімпійських ігор.
Розвиток спорту в Україні
Як і в інших країнах, спорт в Україні завжди цінувався досить високо. У 19 столітті наші предки дізналися про основні європейські види спорту та почали їх активно практикувати. Так, серед індивідуальних видів спорту українцям полюбилися поєдинки з боротьби та фехтування. Що стосується командних різновидів – то на теренах нашої країни швидко прижилися футбол та хокей.
Історики стверджують, що перша спортивна група – «Товариство Сокіл» – була створена у Львові в середині 19-го століття. Наприкінці того ж століття на території України налічувалося близько 200 спортивних об’єднань, у яких брало участь понад 8 000 спортсменів.
У всесвітніх Олімпійських іграх українці почали брати участь з моменту їх створення в 1896 році. А до складу засновників олімпійського руху увійшов генерал української армії Олексій Бутовський. У змаганнях з боротьби найкраще показав себе Іван Піддубний – впевнений переможець шести чемпіонатів з цього виду спорту.
Після здобуття незалежності нашою державою українські спортсмени неодноразово ставали чемпіонами зимових та літніх Олімпійських ігор, чемпіонатів світу.
Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку в історії
-
776 до н.е.Початок проведення Олімпійських ігор в Давній Греції.
-
1896Відновлення традиції Олімпійських ігор. Перші сучасні Олімпійські ігри починають проводитися раз в 4 роки.
-
2013 літоЗапровадження Міжнародного дня спорту на благо миру та розвитку Генасамблеєю Організації Об’єднаних Націй.
Чому важливий цей день?
Спортивні змагання слугують єднальним фактором для різних країн світу. У спорті не мають значення ані походження, ані релігія, ані колір шкіри, ані фінансові статки. Тільки сила духу, наполегливість та невпинна праця вирішують, хто стане переможцем. Спорт – це мирний захід, який спонукає тільки до дружніх взаємовідносин між різними державами.
В той же час, заборона участі спортсменам, що представляють, країну агресора, у міжнародних змаганнях є значним фактором суспільного засудження, санкцій проти порушника миру у світі
Та спорт – це не тільки змагання, перемоги, медалі та світові рекорди. Спорт не може бути поза політикою, а має слугувати на благо миру та розвитку.
Коли будемо відзначати Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку?
Рік | Дата | День тижня |
---|---|---|
2021 | 6 квітня | Вівторок |
2022 | 6 квітня | Середа |
2023 | 6 квітня | Четвер |
2024 | 6 квітня | Субота |
2025 | 6 квітня | Неділя |